3D-модель дерев'яного водяного млина, який відновлюють в Ольхонському районі Приангар'я в Восії, розробили студенти 5-го курсу Іркутського державного технічного університету (ІрГТУ).
Старовинна млин, розташований в глухій місцевості, поступово зруйнувався, збереглися основна будівля, колесо і жорна. Група ентузіастів вирішила перенести млин з тайги в селище Бугульдейка і відновити його. Комп'ютерна модель була представлена ??на робочій нараді за проектом, який може стати одним з прикладів розвитку сільського туризму. Про це РІА IrkutskMedia повідомили в прес-службі ІрГТУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кенійському острові знайшли китайську монету
За словами доцента кафедри архітектурного проектування ІрГТУ Андрія Ляпіна, створення 3D-моделі млина є важливим для того, щоб наочно уявити пам'ятку народної архітектури. "На наступному етапі ми використовуємо 3D-модель для проекту відтворення всього млинового комплексу. В даному проекті студенти будуть розробляти конкретну ландшафтну ситуацію, включаючи водний потік, прилеглу гору і оформлення всього комплексу. Сподіваюся, що нам вдасться вийти на професійний рівень", - сказав доцент.
Млин перевезли на нове місце - на берег ріки Бугульдейки, для чого збирали кошти на краудфандинговому проекті. Для того, щоб механізм зберігся в первинному вигляді, перевезти його було необхідно зібраним. Активісти, історики, археологи придумали план з порятунку млина.
Коментарі