Gazeta.ua опублікувала фото столиці Китайської народної республіки Пекіна 1959 року.
На світлини потрапило Заборонене місто давньокитайських імператорів, вулиці та парки у центрі Пекіна.
Після приходу до влади комуністів на чолі з Мао Цзедуном місто почали перебудовувати. Знесли старі міські стіни, а на їхньому місці проклали вулиці. У Пекіні будували нові житлові будинки без кухонь. Натомість мешканці обідали в комунальних їдальнях, де подавали безкоштовні страви. Людей закликали здавати металевий посуд на металобрухт. Цеглу з міських стін використали для будівництва у місті чавунних печей. Мао таким чином хотів отримати велику кількість чавуна. Але метал був поганої якості.
Протягом літа й осені 1958 року якість і кількість їжі у комунальних їдальнях падали. 1959-го ці заклади закрили. Городянам почали видавати продовольчі картки. Їжі, яку вони передбачали, не вистачало. Люди змушені були їсти кору в'яза, коріння очерету, пагони верби та інші дикорослі рослини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пекін підтримав вимоги РФ про нерозширення НАТО
До 1959 року на площі Тяньаньмень збудували Пам'ятник народним героям, Будинок народних зборів та Національний музей Китаю. То був рік 10-ї річниці утворення КНР.
Комуністичну партію Китаю заснувала група комуністів на чолі з революціонером Чень Дусю 1921 року. Він брав участь у революції 1911 року. Тоді демократичні сили повалили монархію династії Цин. Після цього Дусю захопився марксизмом. Влітку 1920 року Чень заснував у Шанхаї марксистський гурток. У той час під впливом Жовтневого перевороту у Росії ідеї комунізму поширились Китаєм. Дусю згуртував навколо себе багатьох прихильників. Разом з ними заснував Комуністичну партію Китаю і провів її перший з'їзд,
Коментарі