У стародавньому місті Прусіас ад Гіпіум на північному заході Туреччини археологи знайшли римський глиняний театральний квиток, фігурку Афродіти та фігуру Тірса.
Це місто, засноване у III столітті до нашої ери, раніше називалося Гіпіос та Кіерос, а свою сучасну назву отримало на честь царя Пруса І Віфінського, передає Arkeonews.
Під владою римлян місто досягло значного розквіту.
Попри численні землетруси, древній театр міста зберіг свою цілісність. Він має напівкруглу глядацьку зону розміром 100 на 74 метри, склепінчасті проходи, сходи, прикрашені фігурами левових кігтів, та сцену. Театр, відомий як "40 Басамаклар", є однією з головних археологічних пам'яток регіону.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Стамбулі виявили підземелля
Розкопки, що тривають уже п'ять років, проводяться під керівництвом Дирекції музею Конуралп за підтримки муніципалітету Дюздже.
За словами мера Фарука Озлю, вже розкопано близько 80% театральної зони, де знайдено багато історичних артефактів. Після реставрації театр планують використовувати як культурно-мистецький центр місткістю 10 000 осіб, який має стати туристичною атракцією. Його відкриття для відвідувачів заплановане на наступний рік.
В античному місті Кібіров на території сучасної Туреччини археологи виявили 30 могил. Розкопки проводили в руїнах великого храмового комплексу. Могили виявили під базилікою. Це вказує на те, що поховання належали представникам еліти.
Коментарі