29 травня 1913-го у Києві відкрилась Всеросійська фабрично-заводська, торгово-промислова, сільськогосподарська і науково-художня виставки.
Виставка зайняла територію 28 га навколо Черепанової гори, земель військово-інженерного відомства та Троїцької площі.
На виставку з'їхалися представники багатьох міст і губерній Російської імперії, а також іноземці. За вхід платили 35 коп., щопонеділка — 25 коп., вечорами у вихідні та свята — 50 коп., для учнів і підлітків — 25 коп., дітей до 5 років пускали безкоштовно.
Для відвідувачів облаштували павільйони, клумби, фонтани та скульптури. Організували ресторани, кав'ярні, театральні зали, атракціони, звіринець. Від вокзалу до виставки курсував перший у Києві автобус.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дивовижний Київ на атмосферних ретро фото
На виставці демонстрували сільськогосподарські машини і знаряддя. Відділ конярства привіз на виставку близько 1300 голів різноманітної худоби й коней. Експозиції відділу тваринництва займали Петровську алею, птахівництва і квітникарства — територія стадіону "Динамо".
Під час виставки пройшла Перша всеросійська олімпіада. Її покровителем був двоюрідний брат Миколи II великий князь Дмитро Павлович. Проходила на першому в місті стадіоні на 5 тис. глядачів.
15 жовтня 1913-го виставка закрилася. За 4,5 місяці роботи її відвідало близько 1 млн осіб.
У мережі показали, як змінювався вигляд столичного Майдану Незалежності протягом 100 років. У часи Російської імперії на площі стояла будівля Міської думи та хмарочос Гінзбурга.
Коментарі