понеділок, 19 грудня 2016 11:32

Українські кардіохірурги почали вирощувати серцеві клапани

Автор: Катерина Романчук
 

Вперше в Україні 67-річній жінці встановили клапан серця, створений з її власних тканин. Операцію провели у столичному Інституті серця в рамках програми співпраці з Силезським центром хвороб серця. Майстер-клас для українських хірургів проводив провідний польський кардіохірург Роман Пшибильський. Він - завідувач відділення кардіохірургії Силезського центру хвороб серця у місті Забже, однієї із найбільших кардіохірургічних клінік Польщі.

"Операція полягає в тому, що власний кальцинований клапан, який треба замінити, заміняють на тканини, які беруть з власного перикарда пацієнта. Це навколосерцева сумка. Із цієї тканини формують три стулки аортального клапана, таким чином створюють альтернативу пересадки механічного клапана", - пояснив кардіохірург Роман Пшибильський.

До цього часу замість аортального клапану ставили механічний протез. Після тієї операції потрібно було все життя приймати ліки, щоб не утворювалися тромби. Перевагою цієї операції є краща якість життя пацієнтів у післяопераційному періоді. Зникає потреба у пожиттєвому вживанні протитромботичних препаратів. Операція дешевша. Вона зменшує витрати на проведення оперативного втручання і на лікування у післяопераційному періоді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пацієнти зможуть самі обирати педіатра - МОЗ

"На цій операції ми економимо від 500 до 3000 доларів. Найдешевший механічний клапан коштує 500 доларів. Плюс пацієнти економитимуть після операції на тому, що їм не потрібно буде приймати антикоагулянти. В наших умовах така операція коштує 200 тисяч гривень", - зазначив директор Інституту серця Борис Тодуров.

Така операція в Україні потрібна близько 10 тис. пацієнтів у рік.

Зараз ви читаєте новину «Українські кардіохірурги почали вирощувати серцеві клапани». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути