Ізоляція на карантині поліпшила психічне здоров'я людей. Попри початкове зниження рівня щастя до локдауну в березні 2020 року, в останні кілька тижнів квітня 2021-го рівень тривожності знизився в людей із наявними психічними розладами й без них.
Для деяких пацієнтів відмова від рутини зробила депресію керованішою, ідеться в дослідженні, проведеному Університетом Ексетера й Королівським коледжем Лондона. Учені опитали понад 74 тис. осіб і виявили, що самотність була основним чинником, пов'язаним із погіршенням симптомів депресії та тривоги, передає Daily Mail.
"Депресія може змусити нас почуватися самотніми. Коли люди навколо нас виходять і веселяться, це може погіршити ситуацію. В умовах ізоляції ми всі опинилися в рівному становищі. Можна сказати, з'явилася ясна, ідентифікаційна причина, з якої ми могли почуватися пригніченими. Саме це принесло полегшення тим, хто боровся з депресією у нормальні часи", – пояснила психологиня Елен Туроні.
Дослідження щодо осіб, які вперше зверталися по психіатричну допомогу, продемонструвало, що показники депресії під час першої ізоляції знизилися на 43%, а тривожності – на 48% у порівнянні з аналогічними періодами за попередні 10 років.
"Для деяких людей відсутність контакту означає, що вони не відчувають стресу й не піддаються впливу певних аспектів повсякденного життя. У стані депресії будь-який контакт із людьми може спричинити стрес. В умовах ізоляції це можна відфільтрувати, тож із симптомами легше впоратися", – розповіла психіатриня-консультантка Наташа Біджлані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири лайфхаки, щоб побороти прокрастинацію
Експерти стверджують, що депресія та безсоння на рівні клітин мозку мають прямий зв'язок. У дослідженні цієї гіпотези взяли участь 10 тис. людей, які мали депресію. Фахівці виявили, що в них є тісний взаємозв'язок між зонами мозку, які відповідають за короткочасну пам'ять і формування свідомості, а також корою, що бере активну участь у створенні емоційного фону.
Коментарі