Точнішими для тесту на коронавірус виявилися зразки слини, а не носовий мазок.
Учені з Єльського університету взяли тести слини у 44 пацієнтів і 98 працівників охорони здоров'я, і ті показали такі результати, пише НВ.
За словами дослідників, у зразках слини коронавірус виявили у 2 працівників охорони здоров'я без симптомів, в яких раніше брали мазки з носа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОЗ ініціює збільшення щоденної кількості тестувань на коронавірус
"Ми виявили, що він працює так само добре і в низці випадків краще, ніж мазок із носоглотки", — говорить провідна дослідниця Енн Віллі.
За її словами, перехід на аналіз слини матиме багато переваг порівняно з глибоким взяттям із носа. Для тестування слини потрібно набагато менше матеріалів, і отже, тест - стійкий до проблем у ланцюжку поставок.
"Немає браку в речах, щоб зібрати зразок слини, тому що є так багато можливих варіантів. Будь-яка чашка для збирання або контейнер можуть бути використані повторно після їх дезінфекції. Медики зможуть носити менше засобів індивідуального захисту, беручи проби слини, порівняно з носоглотковим тампоном", — сказала Віллі.
За її словами, взяття мазка саме собою може викликати чхання або кашель у пацієнтів, що становить великий ризик для працівників охорони здоров'я.
Тести слини можна легко адаптувати для швидкого домашнього тестування. Низка інших дослідницьких груп також перевіряють надійність і точність тестування слини й отримують хороші результати.
Віллі вважає, що зразки слини стануть стандартом для тестування на Covid-19 у майбутньому. Особливо з огляду на необхідність швидкого тестування, коли Сполучені Штати й інші країни почнуть виходити з блокування.
Китайські вчені Гонконзького університету науки й технології розробили "антивірусне покриття" проти Covid-19. Речовину з робочою назвою МАР-1 можна розпорошувати на будь-які поверхні. За словами професора Джозефа Квана, ефект зберігається після висихання протягом 90 днів. Саме покриття безпечне для шкіри і для довкілля.
Коментарі