Ексклюзиви
пʼятниця, 30 серпня 2024 14:49

У Києві троє людей померли від хвороби, що передається від комарів

У Києві троє людей померли від хвороби, що передається від комарів
Три людини померли через ускладнення хвороби, яка передається від комарів. Фото: pixabay.com

У Києві з початку літа госпіталізували 17 людей із гарячкою Західного Нілу.

Троє з них померли через важкий перебіг хвороби, повідомляє КМДА.

"У столичну Свято-Михайлівську клінічну лікарню прийняли 17 пацієнтів із підтвердженим діагнозом гарячка Західного Нілу. Серед них - 10 чоловіків і сім жінок. Це жителі різних районів столиці, зокрема двоє з них - мешканці Київської та Черкаської областей. Пацієнти потребували стаціонарного лікування через важкість стану. Троє з них померли через важке ускладнення гарячки - менінгоенцефаліт", - повідомила директорка Департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

В Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних захворювань і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику. Вірус подібний до інших, що спричиняють енцефаліти, та вірусу гарячки Денге.

Спостерігається ураження слизових оболонок, висипка. Недуга має літньо-осінню сезонність. Частіше нею хворіють сільські жителі, а також любителі полювання. Упродовж липня й серпня випадки захворювання на гарячку Західного Нілу фіксували, зокрема, на Київщині, Полтавщині та в Києві, повідомляють в Обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від алергії до смерті: МОЗ дохідливо пояснило, чим загрожує самолікування

Головним джерелом і резервуаром вірусу в природі є птахи, переважно перелітні, у крові яких вірус може циркулювати від 14 до 200 днів. Переносники захворювання можуть також певні види комарів, які інфікуються під час харчування кров'ю і можуть передати вірус людині чи тварині. Вкрай рідко можливе контактне зараження кров'ю хворих тварин.

Гарячка Західного Нілу починається гостро - з ознобу та швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває 2-6 днів. У важких формах можуть розвиватися менінгіт або енцефаліт.

"Специфічної терапії проти даної хвороби наразі не існує. Її лікування симптоматичне. При перших ознаках слід звертатися до лікаря та лікуватися під наглядом фахівця, повідомляючи про всі зміни свого стану. Щоб знизити ризики гарячки Західного Нілу, рекомендується встановити москітні сітки, використовувати репеленти та одягати одяг, що прикриває тіло, при відвідуванні парків і лісових зон. Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля", - підсумувала Гінзбург.

Геморагічна лихоманка Західного Нілу - це небезпечна вірусна хвороба, яка передається через укуси комарів. Також переносниками недуги є деякі птахи і гризуни. В тяжких випадках вона супроводжується гарячкою, запаленням мозкових оболонок і речовини головного мозку.

Перший летальний випадок хвороби зареєстрували на Черкащині у 65-річного жителя області. Лікували чоловіка в одному з медзакладів Києва. Там і встановили остаточний діагноз.

Цьогоріч кількість випадків цієї інфекції зросла через зміни клімату та розширення ареалу проживання переносників.

Зараз ви читаєте новину «У Києві троє людей померли від хвороби, що передається від комарів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути