четвер, 16 серпня 2018 10:10

Супрун назвала, коли саме потрібно їсти фрукти

Супрун назвала, коли саме потрібно їсти фрукти
Супрун назвала ідеальну порцію фруктів на день Фото: sharij.net

Українці неправильно вживають фрукти через складені міфи.

Розвінчати їх взялася в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у Facebook.

"Немає специфічного часу чи правил для всіх, коли можна чи не можна їсти фрукти. Проте треба пам'ятати, що всі ми різні, а отже норма вживання фруктів, як і овочів, у кожного своя. Бо навіть корисним не можна зловживати. Щоб зрозуміти чи ви всього з'їли вдосталь, є формула - відчувайте насичення, але не важкість", - пише Уляна Супрун.

МІФ 1. Фрукти треба їсти до обіду

Навязана думка, що після 14:00 вживання фруктів призводить до підвищення вмісту цукру в крові та уповільнення метаболізму є міфом. Будь-яка їжа, що містить вуглеводи, може підвищувати рівень цукру в крові. Але немає жодних доказів того, що рівень цукру підвищується швидше до 2-ї години дня, ніж будь-який інший час доби

Швидкість метаболізму залежить від інтенсивності роботи м'язів, їх частки у вазі, віку та роботи ендокринної системи. Тому немає причини відмовлятись від фруктів в другій половині дня з остраху набрати зайві кіло.

МІФ 2. Фруктів можна їсти скільки завгодно

Фрукти дуже корисні, але як і в багатьох речах тут має бути міра. Фрукти також містять цукор - фруктозу чи цукрозу, який довше засвоюватися в кишківнику. Там її споживають бактерії, від цього утворюються гази. Тому якщо ви з'їсте кілограм груш чи винограду - ризикуєте отримати не лише забагато калорій, але й здуття.

МІФ 3. Фрукти потрібно їсти на порожній шлунок

У цього міфу є 2 аргументи: вживання фруктів з їжею уповільнює травлення, що призводить до появи дискомфорту та здуття, та зменшує їхню користь.

Травна система перетравлює й поглинає поживні речовини з фруктів, незалежно від того з'їли їх натще чи разом з їжею. Хоча фрукти можуть сповільнити процес евакуації їжі зі шлунку, це не означає гірше травлення. Навпаки, ви довше будете почуватися ситим.

Вітамін С та кислоти, яких багато у фруктах, допомагають засвоювати залізо та інші мікроелементи із їжі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали фрукт, який найшвидше покращує травлення

Фрукти містять волокна, які краще насичують та допомагають залишатись ситими протягом дня. Груші чи яблука, запечені із корицею, смородина, перемелена із насінням льону, або кавун - прекрасні десерти.

Незалежно від віку чи наявних проблем зі здоров'ям, години, які ми витрачаємо на сидіння в офісних кріслах, автомобілях або ж на дивані, буквально нас вбивають. А саме 9% людей по всьому світу щорічно.

"Рецепт дуже простий - фізична активність. Яка саме і в якій кількості, вже визначили науковці. Від 60 до 75 хвилин помірної фізичної активності, таких як ходьба, катання на велосипеді або гра в теніс, нівелюють смертельні ризики навіть від тривалого сидіння - близько 8 годин. Чим інтенсивніша активність, тим менше часу потрібно, щоб побороти негативні наслідки. Наприклад, більш енергійні заняття як швидкий біг, футбол, катання на горбистій місцевості чи спінінг, мають позитивний ефект від приблизно 25 хвилин заняття. Знову-таки, навіть якщо ви увесь день просиділи за столом", - написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Зараз ви читаєте новину «Супрун назвала, коли саме потрібно їсти фрукти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути