Низьковуглеводні дієти можуть призвести до передчасної смерті.
До таких висновків дійшли польські вчені медичного університету в Лодзі після 10 років досліджень, повідомляється в прес-релізі на EurekAlert.
Фахівці вивчали зв'язок між низьковуглеводним харчуванням (крупи, горіхи, сухофрукти, деякі свіжі фрукти та овочі, якісні сири, а також цільнозернові хліб і макарони) і смертністю від різних причин, включаючи ішемічну хворобу серця, інсульт і рак.
Виявилося, що для прихильників "здорової" дієти ризик передчасної смерті збільшується за 6 років на 32 % порівняно зі середньостатистичним показником. При цьому ризик загибелі від хвороб серця, інсульту і пухлин збільшувався на 25-51%. Цей зв'язок виявився найбільш вираженим у літніх людей, які не страждають на ожиріння.
"Низьковуглеводне харчування збільшує ризики з окремих причин смерті, включаючи ішемічну хворобу серця, інсульт і рак. Цієї дієти слід уникати", – сказав професор Мацей Банах, який брав участь у дослідженнях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Небезпечне схуднення: назвали 3 найшкідливіші дієти для організму
Вчені пояснили, що однією з можливих причин таких результатів є супутнє збільшення споживання тваринного білка та жирів, а також недостатнє надходження до організму клітковини та інших речовин рослинного походження.
В установі провели довготривале дослідження, яке проходило в 1999-2010 роках та об'єднало 24 825 добровольців із середнім віком близько 47 років.
Білок - головний будівельний матеріал для організму. Від нього залежить робота органів і синтезування обмінних процесів. Під час схуднення для звичайного раціону його потрібна різна кількість. Тут визначальним фактором є маса тіла людини.
Коментарі