Стрес провокує на необдумані вчинки. Одні люди заїдають проблеми шоколадом, інші - просто відмовляються від їжі.
Відмежуватись повністю від нього не вийде, а от змінити своє ставлення до них – цілком.
Стрес буває різний. Гострий пов'язаний з потрясінням. Сигнал голоду не надходить в мозок, поки не вирішиться першочергова проблема: зберегти життя, пережити біль. Це короткочасний стрес, на боротьбу з яким організм кидає всі сили і ресурси. А їжа стає другорядним завданням, тому не виникає відчуття голоду.
Фоновий – помірний стрес, саме він викликає у нас бажання "заїсти" цей стан. Прийом їжі асоціюється у мозку з почуттям безпеки, тому покращити настрій смачною їжею легко.
Цей стрес може перерости в хронічний, якщо є певні тривоги, переживання, з якими зіштовхуєтесь регулярно.
1. Аби позбавитись нервового переїдання, необхідно знайти джерело стресу. Це можуть бути: негаразди на роботі, токсичні колеги, фінансові труднощі, відсутність самореалізації.
2. Для боротьби з будь-яким з видів стресу варто знайти свій спосіб заспокоєння. Наприклад, медитація. Її критикують ті, хто ніколи не пробував медитувати
3. Варто дати тілу можливість розслабитись. Не сідати на диван, а зайняти улюбленою справою. Танцювати, бігати вечорами або записатися на масаж.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, до якого віку жінка дійсно може завагітніти
Зайва вага – проблема не тільки фізіологічна, але й психологічна. Будь-яке різке збільшення ваги та обсягів – це сигнал нашого тіла. Не завжди ми вміємо прислухатися до своїх відчуттів, не завжди вміємо проаналізувати і зрозуміти, що відбувається. Тіло завжди відображає те, що з нами відбувається, будь то хороший чи не дуже психологічний стан.
Чому ми несподівано починаємо переїдати та перестаємо контролювати свій апетит, що призводить до збільшення наших обсягів? Пояснюють психологи.
Коментарі