28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом. Його заснувала Всесвітня асамблея охорони здоров'я в 2010 році.
За статистикою, кожна 12-та людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. 95%, які живуть з вірусним гепатитом, не знають про свій діагноз.
Навіть у гострій формі гепатит немає яскраво виражених симптомів. Найчастіше, гепатит супроводжується неспецифічними проявами, характерними для будь-якого інфекційного захворювання такими, як головний біль, втома, незначне підвищення температури тіла.
Хронічне запалення печінки можна вилікувати. Але не завжди можна ліквідувати причину запалення. Сучасні препарати можуть повністю видалити вірус гепатиту C з організму незалежно від тривалості й стадії захворювання. Окрім випадків, коли вже розвинувся цироз. Вірус гепатиту B не можна повністю видалити з організму. Але у випадку правильного та своєчасного лікування його активність істотно знижується, захворювання переходить у стадію ремісії.
Вірус гепатиту А передається при споживанні забруднених продуктів харчування та води або при прямому контакті з інфікованою людиною. Наприклад, епідемія в Шанхаї в 1988 році, під час якої було інфіковано 300 000 людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День донора: встановили безпечну порцію здачі крові на рік
Вірус гепатиту В є вірусною інфекцією, що вражає печінку і здатний викликати як гостру, так і хронічну хворобу. Приблизно 686 000 чоловік вмирають щорічно від інфекції гепатиту В, включаючи цироз і рак печінки в результаті хронічної інфекції гепатиту В. Захворювання можна запобігти за допомогою наявної в даний час безпечної та ефективної вакцини. Вона була розроблена у 1982 році і її ефективність становить 95%.
Гепатит C - це хвороба печінки, що викликається вірусом гепатиту C. У даному випадку вірус може викликати як гостру, так і хронічну інфекцію гепатиту, яка варіюється по тяжкості від легкої хвороби, яка триває кілька тижнів, до серйозної довічної хвороби. У всьому світі, за станом на 2016 рік, від хронічної інфекції гепатиту С страждають 130-150 мільйонів людей.
Вакцини від гепатиту С – НЕ існує, оскільки вірус надто швидко мутує.
Вважається, що на обличчі, райдужці очей і долонях, коли людина хворіє, починають з'являтися особливі прикмети. Давньокитайські лікарі могли визначати, чим хвора людина, лише поглянувши на нього.
Дійсно, якщо уважно подивитися на руки або ноги людини, можна дізнатися, до яких хвороб людина схильна і на які недуги вона вже страждає.
Коментарі