В останній місяць зими нестача сонячного світла та вітамінів викликає погіршення психічного здоров'я. Люди стають знервованими або навпаки - впадають в апатію. Виникає відчуття невдоволеності та роздратованості. Покращить стан збалансоване харчування.
Про це розповідає Олексій Тарасюк, дієтолог із Запоріжжя.
"Гріх не скористатися для оздоровлення те, що є в кожного під рукою. Наприклад, у насінні льону багато жирних кислот Омега-3 і фітоестрогенів, які мають сильну протизапальну дію. Візьміть собі за звичку їсти щодня по жмені волоських горіхів та столовій ложці насіння льону. Його можна сипати в салати або запарювати гарячою водою, але не окропом", - радить лікар.
Добре запарений льон збивати у блендері із замороженими ягодами. Вони зараз не в дефіциті. Усе це омолоджує кишково-шлунковий тракт, який і відповідає за імунітет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Картопля виявилася небезпечною
У міжсезоння корисно їсти зелені листові овочі, бо містять фолієву кислоту. Вона розганяє імунну систему, активуючи роботу антитіл для боротьби з інфекціями.
Також у цей період організму потрібен вітамін А з моркви та гарбуза. Ще - вітамін С з цитрусових, болгарського перцю, броколі, петрушки та квашеної капусти.
З цими продуктами шкіра стане зволоженою, волосся блискучим. Зменшиться ризик весняного загострення запалення шлунку, покращиться зір, зміцніє імунна система.
Світові експерти з харчування проаналізували 40 видів дієт і склали список найкращих.
Там перше місце четвертий раз поспіль зайняла середземноморська дієта. На другому місці опинилася DASH-дієта – дієтологічний підхід до лікування гіпертонії, а на третьому – флексітаріанська дієта.
Коментарі