Пластик, тонкі кістки, насінини чи горіхи на знімку не розрізнити. Тому коли людина подавиться і забуде, то при кашлі лікує бронхіт.
Коли стороннє тіло перекриває трахею, людина перестає дихати. Наприклад, цілий горіх. Тоді чекати небезпечно. Якщо не виймати сторонній предмет понад тиждень, легеня в цьому місці починає гнити. Це запальний процес. Органічна речовина, наприклад лушпиння горіхів, почне розкладатися.
Про це розповідає Євген Симонець, столичний пульмонолог, власник клініки "Symonets Doc Center".
"Найважче виймати з горла круглі й гострі речі. Їх неможливо вхопити цапками. 4-річна дівчинка жувала олів'є і бігала кімнатою. Вдихнула шматок моркви. Вона м'яка. Щипці відламували шматки, а відсмоктувачем не міг витягнути, бо була завелика. Півтори години під наркозом видаляв", - говорить лікар.
Дорослим сторонні предмети дістають під місцевим знеболенням, а дітям — під загальним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перець чилі замість меду - назвали нові засоби від кашлю
А от цукерку, яка не закриває трахеї і може розтанути, не витягають.
Спати рекомендується на лівому боці. Таке положення є ідеальним для серцево-судинної й дихальної систем, іде на користь органам травлення й імунітету. Також полегшує тиск на м'язи шиї й спини.
Під час сну на лівому боці шлунок не тисне на підшлункову залозу. Завдяки цьому травні ферменти залози легко проходять у потрібному їм напрямку й повноцінно виконують свою функцію. До того ж у цьому положенні їжа без проблем пересувається з тонкого кишечнику в товстий. Також саме на лівому боці не підвищується кислотність шлункового соку. Сон у положенні на правому, навпаки, створює ідеальні умови для появи печії.
Коментарі