Кислі напої на зразок фруктового чаю та ароматизованої води можуть зношувати зуби і пошкоджувати емаль, переконані вчені.
Вперше про це заявили дослідники з Королівського коледжу Лондона: вони виявили, що регулярне вживання напоїв "з кислинкою" в 11 разів збільшує ризик розвитку ерозії зубної емалі.
"Кислі напої сьогодні на піку моди. Багато людей п'ють їх, щоб втамувати спрагу, а хтось упевнений, що чашка імбирного, ягідного або лимонного чаю натщесерце допомагає зміцнювати імунітет. На жаль, ми змушені їх розчарувати", - говорить провідний автор роботи доктор Саоірс О'Тул.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знайти підхід до дитини, яка не хоче прибирати іграшки
О'Тул і його колеги ретельно вивчили результати недавнього дослідження, проведеного в лікарні Гая в Лондоні, в якому порівнювали харчування 300 осіб з сильно пошкодженими зубами і 300 людей, які не скаржилися на подібні проблеми.
Виявилося, що натуральні фруктові кислоти, вступаючи в контакт з емаллю, починають її руйнувати, причому це відбувається ще швидше при нагріванні. Справа в тому, що тепло збільшує швидкість хімічної взаємодії лимонної кислоти з фосфатом кальцію, роблячи емаль більш схильною до пошкодження, тобто гарячий напій завдає набагато більшої шкоди зубам, ніж холодний.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 способів навчитися не переїдати
Чаї без цукру виявилися так само шкідливими, як і солодкі.
Стоматологи попереджають і про несприятливу дію на зуби фруктових смузі і фруктових чипсів - в них також міститься велика кількість лимонної кислоти. Та й свіжі фрукти краще вживати в обмеженій кількості і, по можливості, швидко пережовуючи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені: зраду партнера можна спрогнозувати
Психологи університетів штатів Віргінія і Індіана з'ясували оптимальний розмір середнього доходу для людей по всьому світу, який дозволяв би їм бути повністю задоволеними життям. Для цього одній людині потрібно $95 тис. на рік, а для емоційної рівноваги досить $60-75 тис.
Коментарі