вівторок, 20 жовтня 2020 10:56

Ляшко розповів, коли і як в Україні розгортатимуть ковідні госпіталі

Ляшко розповів, коли і як в Україні розгортатимуть ковідні госпіталі
Ляшко також стверджує, що вже є плани щодо розгортання ліжок у лікарнях Національної академії наук. Фото: Pixabay

За орієнтовної щоденної кількості хворих із Covid-19 на рівні 11-15 тис. або в разі різкого стрибка хвороби в певному місті чи регіоні планують розгортати тимчасові ковідні шпиталі поза медичними закладами в Україні.

Запас ліжок у системі охорони здоров'я ще є, розповів заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "Українська правда".

"Насамперед розпорядженням керівника робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, тобто епідемії, ми зобов'язали обласні державні адміністрації визначити лікарні, які до кінця цього тижня будуть повністю перепрофільовані для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною хворобою. Це означає, що в ці лікарні не будуть госпіталізувати хворих з іншими хворобами і з'являється чіткий маршрут для пацієнтів, в яких, окрім Covid-19, є й інші медичні проблеми (травма, гостра хірургічна патологія тощо). Коли всі ці ліжка заповняться більше ніж на 75% з урахуванням, що перепрофільовано як мінімум 30% всього ліжкового фонду на адміністративній території, тоді необхідно запускати процес розгортання тимчасових ковідних шпиталів. Вони будуть облаштовуватись у вже визначених обласними адміністраціями місцях, якими є виставкові центри, спортивні споруди, готелі чи санаторії. У цих закладах повинні забезпечувати належні умови як для осіб, яких буде розміщено, так і для персоналу, який обслуговуватиме пацієнтів, – це включає вентиляцію, можливість дезінфекції, розподіл потоків пацієнтів та інші принципи розміщення тимчасових шпиталів" - сказав Ляшко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський вимагає страхувати лікарів від Covid-19

За його словами, наразі є розрахунки щодо критичного навантаження в регіонах, тому питання додаткового розгортання ліжок пропрацьовують безпосередньо з регіонами. З точки зору доцільності, у зв'язку зі складністю організації виправданим є відкриття таких шпиталів для достатньо великої кількості осіб – від 500 ліжко-місць.

"Для догляду за пацієнтами залучать медичний персонал, який може виконувати саме високоспеціалізовані функції, але також передбачено залучення волонтерів та інших осіб, які мають досвід у догляді за пацієнтами або роботи в умовах гуманітарної потреби. У тому числі розглядаємо варіант сформованих медичних бригад з інших регіонів України".

Ляшко також стверджує, що вже є плани щодо розгортання ліжок у лікарнях Національної академії наук, а також у відомчих медичних закладах, наприклад у лікарнях Укрзалізниці. Зокрема в Харкові вже дві лікарні Укрзалізниці включили до переліку лікарень, які надають медичну допомогу хворим із коронавірусною інфекцією. Лікарні Академії медичних наук розглядають насамперед для госпіталізації хворих з іншими соматичними хворобами, тобто тих потенційних пацієнтів, які повинні були б бути госпіталізовані до багатопрофільних лікарень, які вже перепрофільовано для надання допомоги хворим з Covid-19.

Плазма крові людей, які перехворіли на коронавірус, може бути важливою в лікуванні інших. Вона є джерелом антитіл проти цього збудника, розповів директор Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України, академік Сергій Комісаренко в ефірі телеканалу Obozrevatel TV.

Зараз ви читаєте новину «Ляшко розповів, коли і як в Україні розгортатимуть ковідні госпіталі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути