З похолодання частішають випадки зараженням вошами. Перестрибують від людини до людини через шапки та куртки у роздягальнях та транспорті.
Від педикульозу не захищена жодна людина. Не залежить від того, миється щодня чи раз на тиждень. Найбільше паразитів — за вухами, де тонка шкіра.
Воші прозорі, на голові їх важко помітити. Їхні яйця — гниди — білі. Їх плутають із лупою. Але та легко злітає з голови, а гниди прикріплені до волосини.
Дієвий засіб від вошей назвала столичний педіатр Марина Гаврилова.
"Розрекламовані спреї чи трав'яні шампуні на вошей не діють. Паразити не реагують на них, продовжують розмножуватися. Краще брати звичайні засоби. Дієвим є дігтярне мило. Висушує волосся і гниди легше вичесати", - розповідає лікар.
1. Дігтярне мило наносять на голову, обгортають пакетом і рушником.
2. Змивають за півгодини. Від різкого запаху воші чадіють, тому їх можна зловити.
3. Волосся розчісують густим гребенем над аркушем паперу. На ньому найкраще видно паразитів.
4. Обробку слід повторити через 10 днів.
5. Одяг і постіль варто випрати в гарячій воді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розповіли, як потрібно перевіряти рухливість м'язів у дитини
Восени починається сезон застуд і розгулу інфекцій важливо підбирати продукти, які дозволять не захворіти і укріплять імунітет.
Чаї сприяють зміцненню імунітету та містять багато антиоксидантів, що благотворно позначається на самопочутті. Користь зеленого чаю полягає в тому, що він покращує обмін речовин, а улун може знизити рівень цукру в крові. Чорний чай допомагає підбадьоритися, так як в ньому є кофеїн. А ромашковий і трав'яний – заспокоїть.
Коментарі