У спеку підвищуються ризики для здоров'я від вживання алкогольних напоїв
"У спеку ми втрачаємо воду, і алкоголь це підсилює - діє, як діуретик, тобто змушує нирки виводити воду, а не утримувати її. Через алкоголь мозок гірше оцінює внутрішню температуру тіла. Тому здається, що спиртне зігріває. Судини шкіри розширюються. Але повітря теж гаряче, і бажаного охолодження не настає", - повідомляє Центр громадського здоров'я.
Після прийому спиртного зростає ризик серцевого нападу.
"У спеку з потом виводяться цінні для роботи серця електроліти: калій, натрій. Серцю важко працювати в таких умовах. Від спеки і розширення судин тиск може значно впасти і навіть викликати запаморочення. Людям з хворим серцем категорично не можна пити в спеку", - йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Улюблений напій українців може зникнути
ЦГЗ нагадує, що безпечної дози алкоголю не існує. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно 3 млн людей у світі помирають від зловживання спиртним. 13,5% усіх летальних випадків серед 20-39-річних пов'язані з алкоголем.
Яскраво-рожевого забарвлення набули днями Тузлівські лимани в Татарбунарському районі Одеської області. Через підвищення температури води розпочалося бродіння водоростей.
Коментарі