Коронавірус втрачає 90% здатності заражати людину після п'яти хвилин перебування на свіжому повітрі.
Для дослідження вчені розробили апарат, який дозволяв переміщати частинки вірусу між двома електричними кільцями в період від 5 секунд до 20 хвилин, контролюючи температуру, вологість та інші показники, свідчать дані дослідження університету Брістоль, повідомляє The Guardian.
До цього часу вчені досліджували, як довго виживає SARS-CoV-2, розпорошуючи вірус у герметичних судинах. Цим методом вдалося встановити, що вірус може залишатися заразним навіть за три години.
"Це перший випадок, коли хтось зміг фактично змоделювати, що відбувається з повітрям під час видиху", - сказав провідний автор дослідження професор Джонатан Рід.
Результати показали, коли вірусні частинки залишають відносно вологі та багаті на вуглекислий газ умови легких людини, вони швидко втрачали воду і висихали. Цей фактор порушував здатність вірусу заражати клітини людини, а швидкість висихання часток вірусу залежала від відносної вологості навколишнього повітря.
При вологості 90% - приблизно еквівалентно паровій або душовій - зниження заразності було поступовим: 52% частинок залишалися заразними через 5 хвилин, а через 20 хвилин - приблизно 10%, зазначають автори дослідження, яке ще не пройшло наукового рецензування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Японії розробляють вакцину від коронавірусу на все життя
У США вчені виявили антитіло, придатне для ефективного лікування коронавірусу та його штамів. Антитіло нейтралізує вірус, його варіанти та інші сарбековіруси в лабораторії. Захищає від інфекції у дослідженнях на тваринах та здатне перешкоджати спробам вірусу уникнути його шляхом мутації.
Коментарі