В Україні збільшується кількість людей, постраждалих від вірусу ботулізму. Ним хворіють щороку, але цьогоріч ситуація критична. Причина у відсутності сироватки, яку три роки не привозять в країну. Про це пише kp.ua.
За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, станом на 13 червня 2017 року, в Україні від харчових отруєнь, які викликаних збудником ботулізму, постраждали 70 людей, 8 з яких померли.
"Якщо пошкребти по засіках батьківщини, то можна знайти пару-трійку вакцин, і все. Але є й інша проблема: навіть якщо ви знайдете ліки в інтернеті, придбаєте на сайті оголошень або вам привезуть ампули з Росії або тієї ж Польщі, то лікарі офіційно не мають права брати на себе відповідальність і вводити сироватку, тому що вона не зареєстрована в Україні", - розповів кандидат медичних наук Валентин Шостак.
Такий дефіцит сироватки пов'язаний з тим, що її проводили в Російській Федерації, і хворі стали заручниками ситуації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну можуть завезти російську сироватку від ботулізму
"Ботулізм лікують гомологічною плазмою або людським імуноглобуліном проти ботулізму, але таке лікування проходить довше і складніше, краще, звичайно, використовувати сироватку", - сказав Олег Рубан, керівник Головного управління Держспоживслужби.
Цей препарат можна купити і нелегально. Ціна в інтернеті - від 1900 до 5000 грн за дозу залежно від виробника - російська дешевша вдвічі, ніж польська. Але і в них вакцини тимчасово немає.
Міністерство охорони здоров'я звернулося до міжнародних організацій з проханням надати Україні препарати для лікування ботулізму як гуманітарну допомогу.
"Ми сподіваємося на допомогу в найближчий час", - сказали в Міністерстві охорони здоров'я, але про терміни постачання нічого не знають навіть чиновники.
У Запоріжжі за останні кілька днів до реанімації потрапили 5 людей. Їм усім поставили діагноз "ботулізм" через вживання в'яленої риби кустарного виробництва.
Медики відзначили, що у всіх хворих є шанси одужати, хоча ботулізм протікає важко і може завершитися смертю.
Коментарі