Потепління спричинило збільшення випадків укусів кліщів. Їхня головна небезпека - у ризику зараження хворобою Лайма. Хворі часто звертаються за допомогою, коли захворювання перейшло в хронічну форму і вилікувати його вже не можна.
"Такі температури (від 5 до 20 градусів тепла) найсприятливіші для кліщів. Тому вони особливо активні в цей час", - зазначив Павло Дяченко, науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського НАМН України.
Тому потрібно не чекати симптомів, а заздалегідь здати аналіз крові на бореліоз і пройти курс лікування у разі позитивного результату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Павуки-птахоїди та бойові кліщі: рейтинг найекзотичнішого експорту України
Експерт рекомендує регулярно користуватися репелентами. Найефективніші спреї або краплі з діетілтолуамідом, альфаметріном або перметріном (24-30% у складі).
При цьому забути, що кліщі чекають тільки на деревах. Найчастіше їх можна зустріти у високій траві або в кущах. Зазвичай вони живуть у стоптаних стежках, тому використовуйте засіб навіть під час прогулянки в парку чи вздовж алеї, а не тільки збираючись до лісу на пікнік.
Кліща можуть принести домашні тварини на шерсті.
Коментарі