Емоційне вигорання на роботі зараз не є рідкістю. Воно проявляється виснаженням організму, який призводить до втрати сил, радості та задоволення від життям.
Вигорання може виникнути через щоденні речі, на які люди не звертають особливої уваги.
З'являються незадоволеність і втома, неможливість зосередитися і хронічний поганий настрій. Вони переростають у байдужість до справи, цинізм, призводять до зниження імунітету і психосоматичних захворювань.
Причини емоційного вигорання:
1. Перенавантаження на роботі.
Робота по 18-20 годин рано чи пізно стає ненависною. Вдома треба вимикати усі робочі чати і дати собі час відпочити.
2. Ви не приймаєте рішень
Якщо ви відчуваєте себе людиною, від якої нічого не залежить, то це вганятиме в стрес ще більше. Людина, яка може впливати на те, що відбувається у проекті/відділі/компанії, відчуває себе краще.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені знайшли зв'язок між холодом та інфарктом
3. Конфлікт між людиною та її обов'язками
Будь-якій людині важливо знати, що вона робить щось хороше, цінне і потрібне людям. Це проста істина про те, як стати щасливим у своїй справі. Це паливо, яке дає людині відчуття цілісності, натхнення, силу, бажання розвиватися. Якщо ж відчуваєте, що постійно брешете своїм клієнтам і це вас пригнічує – шукайте шляхи вирішення вже і негайно.
Відпустка, спорт, зміна способу життя в деяких випадках допомагають. Але якщо у вашій діяльності втрачений сенс, ніяка кількість відтискань проблему не вирішить.
4. Ви придушуєте в собі негатив
Шкідливо постійно придушувати в собі негативні емоції. Знайдіть інший спосіб, наприклад, заняття в спортзалі, бокс чи масаж.
Піші прогулянки, хобі, спів, танці, фітнес, психотерапія, медитація і йога – це не повний список здорових способів справлятися зі своїми емоціями.
Коментарі