Щільні утворення у молочній залозі, виділення із сосків, чи деформація можуть свідчити про рак. На перших стадіях пухлина найкраще піддається лікуванню. Щорічно варто обстежуватися у мамолога.
Про це Gazeta.ua розповідає Олександр Коваленко, мамолог.
"Жінка спочатку знаходить у молочній залозі ділянку, якої раніше не виявляла - це може бути невеличке ущільнення. Ці ділянки рідко проявляються болем. Також може змінитися структура соска, або ареоли. З'явитися шилушіння, тріщинки, або виділення із соска: прозоре, кров'янисте, або коричневе. Частіше за все з одного протоку. Не рідко першу та другу стадію люди знаходять самі, іноді навіть третю", - застерігає Коваленко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щорічно рак грудей в Україні вбиває понад 5 тисяч жінок
За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно.
"Рак на початку має обмежену форму росту. Його негативні наслідки ще не встигли розповсюдитися на інші органи. Якщо в цей час виявити рак, його оперують і велика ймовірність, що ракові клітини не поширились в інші органи й ріст раку зупинено. У цьому разі жінці зберігається молочна залоза, а не ампутується повністю, як це буває при занедбаних станах. Не проводиться хімієтерапія", - додає мамолог.
Попри це за словами лікаря відсоток виживаності при ранніх стадіях 90-95%, при занедбаних - 70%, при пізніх - 50%. Тож, кожна жінка раз на рік має проходити обстеження у мамолога. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов'язкова щорічна мамографія.
У жовтні відзначається День без бюстгальтера. Свято існує, аби привернути увагу суспільства до проблеми поширення раку грудей.
Коментарі