вівторок, 14 червня 2022 03:26

Як переселенцям отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу
4

Внутрішньо переміщені особи, які через повномасштабне вторгнення Росії в Україну були змушені змінити своє місце проживання, можуть отримати консультації лікаря вузької спеціалізації у будь-якому місті.

При цьому не важливо, де саме укладали декларацію, повідомляє Урядовий портал на офіційному сайті.

Для отримання консультації потрібно зробити два кроки — отримати направлення та знайти лікарню.

Направлення виписує сімейний лікар або лікуючий лікар, який вважає за потрібне залучити до лікування фахівця іншої спеціалізації.

Якщо пацієнт не може самостійно відвідати лікаря, тоді можна звернутися до нього за направленням телефоном або через месенджер. Лікар, який має доступ до електронної системи охорони здоров'я, випише направлення дистанційно.

Але направлення можна отримати й у сімейного лікаря, який працює в найближчому закладі первинної медичної допомоги, у якого є договір з НСЗУ. Для цього не потрібно укладати нову декларацію. Треба записатися на прийом, надати свої дані та дані сімейного лікаря, з яким укладали декларацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через війну українці "постаріли" вже на 10-15 років - МОЗ

Під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють й паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до електронної системи охорони здоров'я, лікар випише паперове направлення.

Із направленням можна звернутися до лікаря в будь-якому регіоні та в будь-якому закладі охорони здоров'я, який уклав договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. Знайти потрібного спеціаліста в новому місці можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Перед візитом зателефонуйте в обрану лікарню і запишіться на прийом. Також до лікаря можна записатися онлайн через медичну інформаційну систему — якщо лікарня надає таку можливість.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ багато лікарів почали надавати консультації онлайн. Якщо ви не можете дістатися до потрібного спеціаліста, спробуйте отримати онлайн-консультацію. Про можливість онлайн-консультації можна дізнатися на сайті лікарні або телефоном.

У разі раптового погіршення стану важливо не займатися самолікуванням і знайти можливість відвідати лікаря особисто.

Без направлення можна звернутися до таких фахівців:

- гінеколога (зокрема, і дитячого);

- психіатра;

- нарколога;

- стоматолога;

- фтизіатра;

- лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

Як отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу
Фото: МОЗ
Як отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу
Як отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу
Як отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу

Медична допомога у стаціонарі будь-якої лікарні, що має відповідний договір з Національною службою здоров'я України, для українців є безоплатною. Надання таких послуг не прив'язане до місця проживання. Увесь обсяг медичних та супутніх послуг, передбачений пакетом медичних послуг, є гарантованим. Пацієнти не повинні ні за що доплачувати.

Зараз ви читаєте новину «Як переселенцям отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути