пʼятниця, 04 січня 2019 01:35

5 шкідливих продуктів, якими ми годуємо дітей щодня
6

  Захоплення фастфудом та їжею з високим вмістом цукру і консервантів може вплинути на успішність - у дітей нерідко спостерігаються проблеми з концентрацією.
Захоплення фастфудом та їжею з високим вмістом цукру і консервантів може вплинути на успішність - у дітей нерідко спостерігаються проблеми з концентрацією.

Великий вміст цукру, трансжири і хімічні добавки нерідко виявляються в складі продуктів "для дітей".

Існує думка, що дитячий організм має чудову властивість без особливих проблем засвоювати практично будь-яку їжу. Але, насправді, все не так просто. Батькам слід грамотно планувати раціон дитини, щоб уникнути проблем їз здоров'ям у майбутньому. До того ж деякі продукти, які подобаються дітям, можуть несприятливо вплинути на зростаючий організм в короткостроковій перспективі, пише marieclaire.ru

Багато дослідників вказують на зв'язок активного споживання рафінованого цукру із зростаючим рівнем захворюваності діабету 2 типу серед дітей. Захоплення фаст-фудомт а їжею з високим вмістом цукру і консервантів може вплинути також на успішність - у нерідко спостерігаються проблеми з концентрацією. Медики також стурбовані зростанням випадків дитячого ожиріння. Але здебільшого подібних проблем можна уникнути без особливих труднощів. Досить виключити з дитячого раціону такі продукти.

Сік

 

Широко поширена думка про те, що соки корисні для дитячого організму, помилкова. Барвиста упаковка з позначкою "для дітей" може з легкістю ввести в оману, тоді як в реальності в складі більшості "фруктових напоїв" і соків дуже багато цукру. Навіть соки з позначкою "свіжовичавлений" проходять обробку, в ході якої втрачається значна частина смакових якостей. Багато з подібних напоїв позиціонуються як "здорові", і дійсно в них може бути деяка кількість вітамінів і поживних речовин, але цукор, який додається в сік, зводить практично нанівець весь корисний ефект. Замість соку краще давати дітям фрукти, які містять не тільки вітаміни, але і корисну клітковину, якої немає в соках.

Йогурт

 

Йогурт - це потужний пробіотик, який здатний відновлювати мікрофлору кишечника. Цей продує також містить кальцій, калій, вітамін B6 і магній, що робить його дуже корисним для дітей. Але не варто забувати, що сьогодні багато виробників додають в йогурти цукор, щоб зробити його приємнішим на смак.

Звертайте увагу на вміст цукру і вибирайте звичайний йогурт без підсолоджувачів. Для дітей старше двох років відмінний натуральний підсолоджувач йогурту - мед. Також урізноманітнити смак можна, додавши свіжі фрукти, ягоди та горіхи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому сосиски шкідливі для дітей

Пластівці

 

Ви просто додаєте трохи молока в чашку з пластівцями - і швидкий та поживний сніданок готовий. Багато виробників пластівців стверджують, що їхній продукт прекрасно підходить для дітей, але в реальності він містить багато цукру і добавок (і нехай вас не вводить в оману позначка "збагачені" - фактично це означає "промислово оброблені по максимуму").

Не шкодуйте вранці часу на приготування звичайної вівсянки з додаванням фруктів або декількох яєць і тосту з цільної пшениці.

Курячі нагетси

 

Курячі нагетси - вельми популярна їжа для дітей в багатьох ресторанах швидкого харчування і магазинах кулінарії. Деякі виробники навіть акцентують увагу на тому, що їхні нагетси "зроблені зі справжньої курки", але головний недолік цієї закуски в іншому. Курячі нагетси обсмажуються у фритюрі, і, як правило, цей фритюр - зовсім не корисна для організму суміш трансжирів.

Якщо вашим дітям дуже подобається цей снек, то краще приготувати нагетси вдома. Це нескладно: нарізати куряче м'ясо смужками або шматочками, вмочити в яйце збите з дрібкою солі, обваляти в панірувальних сухарях і запекти в духовці.

Локшина і макарони швидкого приготування

 

Велика частина макаронних напівфабрикатів містить велику кількість фталатів (хімічні речовини, що імітують структуру естрогену, можуть викликати порушення в ендокринній системі, за деякими даними, також здатні знижувати рівень тестостерону). Причому найбільше фталатів виявлено в сирному порошку. Також в даних продуктах - високий вміст холестерину, присутній і в деякій кількості цукор.

Не шкодуйте часу на приготування макаронних страв з виробів з цільнозернового борошна і звичайного тертого сиру. Тільки так ви можете бути впевнені, що дійсно збережете здоров'я дитини.

Дієтологи стверджують, що у сучасних дітей з точки зору харчування чотири головні проблеми. Перша: діти їдять занадто багато білка. Друга: у їхньому раціоні тільки рафінована їжа (борошно, рис, макарони, масло, цукор), а в ній немає особливої користі. Третя: нестача води. Саме води, тому що п'ють вони в кращому випадку сік, а частіше газовану воду, порушуючи баланс в організмі, якому потрібно багато чистої води без домішок. І четверта: замість натуральних корисних продуктів (кефір і кисле молоко) вони отримують нібито корисні (йогурти та сирки), набиті цукром, барвниками, консервантами і підсилювачами смаку.

Зараз ви читаєте новину «5 шкідливих продуктів, якими ми годуємо дітей щодня». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути