Ексклюзиви
Четвер, 10 квітня 2008 17:55

Томограф виявляє пухлини на ранніх стадіях

61-річному Петрові Яновському з Галича Івано-Франківщини 15 років дошкуляв головний біль.

— Я разів зо 20 проходив комп"ютерне обстеження, — розповідає Петро Васильович. — Робили мені рентген голови, ніхто нічого не бачив. Підозрювали мігрень і пухлину мозку. Я від 46 років чекав смерті.

Хворому порадили поїхати до Львова — перевіритися на магніто-резонансному томографі. За 20 хв. установили причину болю — патологію пазух носа.

— На комп"ютерному обстеженні носових клиновидних пазух не видно, — пояснює 48-річний Любомир Скальський з Івано-Франківської міської лікарні. — А на магніто-резанонсному томографі голову людини можна побачити до деталей.

За допомогою приладу обстежують головний та спинний мозок. Ця діагностика виявляє найменші порушення в нервовій тканині. Для найточнішої діагностики хворому внутрішньовенно вводять контрастну речовину. Тоді лікар добре бачить усі судини.

На магніто-резонансному томографі не проводять повного обстеження людини — сканують окремі ділянки тіла. Найчастіше діагностують людей, у яких підозрюють пухлини. Прилад може виявити рак на ранніх стадіях.

— Томограф не має рентгенівських променів, тому безпечний для людини. Він не зашкодить ані дітям, ані вагітним, — продовжує Скальський. Але на ньому не можна обстежувати людей із кардіостимуляторами в серці.

Петрові Яновському зробили операцію на носі. Видалили кісту. Чоловік каже, що головний біль його не турбує.

Магніто-резонансний томограф в Івано-Франківській міській клінічній лікарні N1 з"явився наприкінці березня цього року.

Діагностування хребта коштує 490 грн, голови та інших систем — 540 грн.

Зараз ви читаєте новину «Томограф виявляє пухлини на ранніх стадіях». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 910
Голосування Андрій Шевченко залишить збірну України після Євро-2020?
  • 1) так, разом з італійськими помічниками перейде до "Мілана"
  • 2) ні, захоче зіграти як тренер на Кубку світу-2022
Переглянути
Погода