Понеділок, 14 січня 2019 06:05

При вирівнюванні сколіозу хребет відділили від грудної клітки

 

Три рідкісні форми ­сколіозу оперували в Міжнародному центрі нейрохірургії за останній тиждень 2018 року.

— Першою прооперували дівчину зі сколіозом, що ускладнився гіперлордозом, — розповідає директор клініки Ігор Курілець. — Коли хребет вигинається вперед у поперековому відділі. Ми вирівняли й укріпили його за допомогою металевої конструкції — титанових імплантатів. Складність операції полягала в тому, що конструкцію довелося продовжити на таз. Для цього застосували індивідуально замовлені гвинти. Крім того, в пацієнтки деформувалися й хреб­ці, а саме їхні ніжки. Адже гвинти, що застосовують при лікуванні сколіозу, вживлюють саме в ніжки.

Тривала операція понад 12 год. і пройшла успішно. Пацієнтка почувається добре й одужує.

— Другий випадок був представлений рідкісною формою сколіозу, що має одразу три кривизни. Вирівняли його, від'єднавши хребет від грудної клітки. Додатково виконали остеотомії — часткове розрізання хребта в місці найбільшого викривлення. Це дозволило зробити його рухомим. Пацієнт почувається добре, ходить і потроху одужує.

Третій випадок у клініці вважають найпростішим, однак дещо запущеним.

— Викривлення на момент операції становило 105 градусів і потребувало негайної корекції. Кілька років тому таке викривлення потребувало б тривалої витяжки. Однак його можна виправити одразу під час однієї операції. Пройшла вона швидко й успішно. Кут викривлення тепер становить 38 градусів. Пацієнтка почувається добре та готується до виписки.

Таїса ОЛІЙНИК

Консультації в Міжнародному центрі нейрохірургії відбуваються за живою чергою. м. Київ, Центральна клініка, вул. Липська, 11, тел. 0(44) 592 68 78; м. Кре­менчук, лікарня "Нафтохімік", вул. Свіштовська, 3, тел. 0(99) 309 20 21; м. Стрий, вул. Ольги Басараб, 15, тел. 0(67) 891 00 00

Зараз ви читаєте новину «При вирівнюванні сколіозу хребет відділили від грудної клітки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 809
Голосування Справа Медведчука - це:
  • Спроба Зеленського наростити рейтинг. Медведчука не посадять
  • Початок боротьби з олігархами
  • Піар з одночасним ударом по Порошенку
  • Перерозподіл ринку і потоків
  • Вплив американців
  • Мені байдуже
Переглянути