Вакцину від коронавірусу привезуть за два тижні

Автор: REUTERS
  Діти ліплять сніговика в столичному парку 28 січня. Цього дня в Україні на коронавірус захворіла 5181 людина, зокрема, 218 хлопців і дівчат. У столиці виявили 326 нових інфікованих
Діти ліплять сніговика в столичному парку 28 січня. Цього дня в Україні на коронавірус захворіла 5181 людина, зокрема, 218 хлопців і дівчат. У столиці виявили 326 нових інфікованих

До середини лютого в Україну надійдуть перші 117 тис. доз американської вакцини від коронавірусу "Пфайзер". Ними щеплюватимуть медиків.

До липня в Україну привезуть ще від 2,2 млн до 3,7 млн доз шведсько-британської вакцини "Астразенека". Другою пар­тією вакцинуватимуть військових, поліцейських, вчителів, викладачів, соціальних працівників. Загалом планують щепити до 20% населення України.

У вільному продажі препарати з'являться не раніше літа. Коштуватимуть від 196 до 924 грн.

— У кращому випадку вакцинація розпочнеться у березні, — каже ексміністр охорони здоров'я 55-річний Олег Мусій, медичний директор сервісу "Док Радар". — "Пфайзер" треба зберігати при температурі мінус 70 градусів, а в нас немає відповідної апаратури. Вакцину ще треба зареєструвати.

Соціологічні дослідження свідчать, що 57% українців не робитимуть щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде платна. 40% не братимуть її навіть безкоштовно.

— Навіть не всі медики планують вакцинуватися, — говорить Мусій. — Не вірять в ефективність, бояться наслідків. Бо є дані, що імунітет нестійкий, триває недовго. Про це свідчать повторні випадки зараження.

Вакцини уберігають від мутованого коронавірусу. Це підтвердили дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я. Нові штами поширюються, але не спричиняють тяжких наслідків.

— Для організації вакцинації в Україні використовували досвід щеплення від грипу. Поки що все зроблено, починаючи від створення дорожньої карти й закінчуючи логістикою, — розповідає 31-річний Юрій Ганиченко з департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки. Організація складає прогнози розвитку ситуації з коронавірусом.

За добу 1 лютого в Україні виявили 2394 нових заражених на коронавірус. Це втричі менше за середню кількість інфікованих у грудні. За добу померли 156 людей, 833 — госпіталізували.

— Кількість хворих в Україні зменшилася. В приватних клініках уже закриваються відділення, — говорить 55-річна Ольга Голубовська, столична інфекціоністка. — Заповненість муніципальних лікарень впала на третину, але це не стосується відділень інтенсивної терапії. Там хворих ще багато. Вік найважчих помолодшав — 60–75 років. Така закономірність свідчить про завершення епідемії.

— Бажаного спаду ще немає, але й зростання — теж, — додає Юрій Ганиченко. — Зменшується кількість не хворих, а виявлених випадків. Точний показник того, що відбувається в Україні — число госпіталізованих. Перебіг захворювання став м'якший, люди рідше звертаються за тестуванням. Лікарі теж рідше направляють пацієнтів на перевірку.

Середня зайнятість короновірусних ліжок становить 30%, у реанімації — 40% (станом на 1 лютого госпіталізовано 18 586 людей із підозрою та підтвердженим сovid-19, за статистикою МОЗ. Загалом на їхнє лікування виділили 148 808 ліжок. — ГПУ).

— При пізніх зверненнях складніше лікувати ускладнення. А люди помирають від них, — додає Олег Мусій. — Ще одним критерієм є те, що пацієнтам доводиться витрачати багато грошей на лікування — від кількох тисяч до десятків. 30 відсот­ків сільського населення не звертаються за допомогою.

На зниження кількості хворих вплинув жорсткий січневий карантин, вважає Мусій.

— У нас немає перевантаження медичної системи. Ми запобігли цьому завдяки самоорганізації людей і дотриманню правил. Однак епідемія триватиме ще мінімум пів року, — говорить Олег Мусій.

Зараз ви читаєте новину «Вакцину від коронавірусу привезуть за два тижні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути