Ексклюзиви

Пупкова грижа зникає від вправ

Автор: ФОТО НАДАЛА ЛАРИСА ЧУХАН
  Дмитру Чухану із Золотоноші Черкаської області пупкову грижу виявили у два місяці. Лікували вправами та масажем. У рік діагноз з дитини зняли
Дмитру Чухану із Золотоноші Черкаської області пупкову грижу виявили у два місяці. Лікували вправами та масажем. У рік діагноз з дитини зняли

Немовлятам призначають зміцнювальний масаж

— У 2 місяці в сина біля пупка з'явилася ніби водяночка. З часом стала збільшуватися, — розповідає 37-річна Лариса Чухан із Золотоноші на Черкащині.

— Педіатр сказала, що таких гриж не бачила. Порадила заклеїти місце пластиром і направила в обласну дитячу лікарню. Хірург причиною пупкової грижі назвав ослаб­лений м'яз живота. Заклеювати й замотувати місце заборонив, бо там почалося нагноєння.

Пупкова грижа проявляється вип'ячуванням органів черевної порожнини в ділянці пупка. Це вроджена вада. Виникає, коли пупкове кільце не повністю заростає. В нормі воно має закритися після відпадання пуповини.

— Хірург призначив лікувальну фізкультуру й масаж, — продовжує Лариса Чухан. — З сином щодня робила вправи з руками та ногами. Масажувала "пощіпуванням", "скручуванням". Викладала Дмитрика на животик. На фітнесному м'ячі робили вправи вперед-назад. Повзали "тачкою" — тримала сина за ніжки, а він ходив на руках. Були в лікаря ще в 4 і 6 місяців. Грижа зменшувалася. А в рік цей діагноз зняли. Зараз сину 1 рік і 10 місяців і все добре.

— Дитині грижа не заважає і частіше не становить загрози. У деяких випадках може самостійно закритися, максимум до 5 років. Але за умови правильного навантаження, масажу та здорового способу життя, — каже 32-річний Сергій Виноградов, хірург Черкаської обласної дитячої лікарні. — Грижа може збільшуватися під час натужування, кашлю, сміху, фізичного навантаження, що супроводжуються підвищенням внутрішньочеревного тиску.

Новонародженим після відмирання пуповини рекомендують загальнозміцнювальний масаж. Він поліпшує кровообіг, зміцнює м'язи черевної стінки. Сприяє профілактиці грижових ускладнень.

— Батьки можуть самі запідозрити наявність грижі. Якщо при натисканні пальцями в ділянці пупка є вип'ячування і відчуття слабкості черевної стінки, — слід звернутися до хірурга. Терміновості немає, бо пупкова грижа, на відміну від пахової, майже не защемлюється. Дитина до 3–5 років перебуває на обліку в хірурга, який що шість місяців оглядає її. Невеликі пупкові грижі не потребують спеціального лікування. Але легкі фізичні вправи не завадять. На 15 секунд покласти маля на бочок — праворуч і ліворуч. На живіт, піднімаючи ніжки дати можливість дитині повзти.

Для зміцнення м'язів живота корисно тримати дитину в положенні "літачка", викладати на животик, можна на великому м'ячі. Для доросліших дітей рекомендуються дихальні вправи, імітування ходи в положенні лежачи. Але всі вправи краще узгоджувати з лікарем.

— Якщо пупкова грижа більш як 1,5 сантиметра і після 4 років не заростає, її оперують. Без цього можуть виникнути ускладнення. Зокрема, кишкова непрохідність. Хоч це в дітей майже не зустрічається. Для дівчаток корекція є необхідною, щоб грижі не виникали в майбутньому. Оперують під загальною анестезією. На другий день дитину виписують. Обмежують фізичні навантаження на два місяці.

Окремим видом є грижа пупкового канатика новонародженого. Коли половина органів черевної порожнини, включаючи шлунок, кишківник, печінку, селезінку, можуть виходити через пупкове кільце. Такі грижі сягають 20 см і більше. Тоді потрібна складніша корекція.

Зараз ви читаєте новину «Пупкова грижа зникає від вправ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути