
— Підмітила, що син повертає голову в один бік, — розповідає 36-річна Юлія Балич із міста Ромни Сумської області, мати 7-місячного Богдана. — Часто клала його на диван біля балкона, постійно дивився туди. Через це розвинулася кривошия.
Це поширена ортопедична вада в немовлят. Буває вроджена — через неправильне положення в утробі. Або набута — при вкладанні дитини на один бік чи розміщенні іграшок з однієї сторони. При несвоєчасному лікуванні може перерости у сколіоз, остеохондроз чи проблеми з ходою.
— Стояли місяць у черзі в поліклініці на прийом до масажиста. Не сподобалася його методика. Тому найняла приватного реабілітолога. 10 днів робив з дитиною вправи на фітболі — великому м'ячі для фітнесу. Тоді вже розминав шию. Щоб син тримав голову прямо, надівав ортопедичні нашийники. Це захищало від викривлення черепа й виразу обличчя. Після курсу занять кривошия зникла.
— М'язи краще реагують на вправи, якщо малюка покласти у розслабляючу ванну. У воду можна додавати м'яту, мелісу або валеріану, — каже Віталій Тимань, 44 роки, реабілітолог зі Львова. — Коли дитина занадто скута, без цього не обійтися. Малята реагують по-різному. Деякі щодня показують результат. В інших його нема навіть після 10-го сеансу. Тоді даємо перерву на три тижні. Потім видно, що дитина взяла з курсу.
Також масаж і гімнастика допомагають відновитися після гострих респіраторних захворювань. Робить вправи для розрідження хрипів і покращення дихання при кашлі, бронхітах.
— Часто приносять дітей після лікування, коли залишається в легенях мокротиння. Оболонка утворює надмірний слиз, який поступово гусне. Малюк починає задихатися. Якщо нічого не робити, може померти. Дихальними вправами допомагаю позбутися цього слизу, — додає Віталій Тимань.
— Найважчим пацієнтом був хлопчик, якому прогнозували тільки півтора року життя. Ще в утробі матері переніс герпес і народився синій через удушення. Потрапив до мене у півтора місяця з бронхітом, який переріс у запалення легень. Займався з ним до року. Зараз сам їсть, з'явилася рівновага.
Коментарі