41-річна Ксенія Клименченко з Конотопа на Сумщині півроку вирощує квіти у ванній кімнаті.
— Раніше думала: там немає вікон, завжди висока вологість — у таких умовах рослини не приживаються. Навесні я їздила в Німеччину до подруги. Вона у ванній тримає багато рослин.
Ксенія встановила у ванній дві лампи, кожна на 15 Вт. За 40 см від освітлення повісила полицю. На неї поставила три вазони.
— Посадила дві молоді папороті й декабрист. Рослини здорові вже шість місяців. Світло для них умикаю лише вечорами. В інший час залишаю двері ванної відчиненими.
Столичний флорист 36-річна Ірина Тростогон радить тримати у ванній рослини з тропічних лісів — лимон, мирт, вічнозелену алоказію, орхідеї. Тут вони приживуться швидше, ніж в інших приміщеннях.
— Наприклад, орхідея фаленопсіс невибаглива, але не любить прямих променів світла. Квіти бувають фіолетові, рожеві, білі, коричневі. Їх можна підібрати під колір кахлів або шторки.
У ванній добре приживається папороть. Їй хоч і не потрібно багато світла, але тримати в повній темряві не треба. Можна поставити біля дзеркала. Тоді на рослину падатиме більше світла.
Ксенія у кутку над ванною повісила хамедорею. Це декоративний кущ із довгим листям, схожий на папороть. Любить вологу.
— Раніше вона стояла на кухні біля батареї. Уся вкрилася павутинним кліщем. Виявляється, вона не переносить сухого повітря. У ванній швидко видужала, за п'ять місяців сильно розрослася. Листя звисає над ванною. Донька каже, що схоже на джунглі.
Ксенія поливає рослини, коли земля в горщиках стає повністю сухою. Раз на тиждень протирає листя вологою губкою.
Коментарі