неділя, 03 грудня 2006 16:09

Тепла підлога для дитячої коштує 1300 гривень

Ставити підлогове електричне опалення 32-річна киянка Ірина Бартковська з чоловіком Віталієм, 35 років, заходилися після того, як їхня 10-річна дочка Юля втретє захворіла на запалення легенів. Сьомий рік живуть у дев"ятиповерхівці на вулиці Якуба Коласа, на столичній Микільській Борщагівці. "Батареї ледь гріють, узимку холодно, хоча ми й поставили металопластикові вікна", — скаржиться Ірина.

— Їздили до костоправа в Петрівське, — розповідає Ірина. — Там уперше й побачила теплу підлогу. Роззуваєшся, а в ноги тепло.

Є два види електричного опалення для підлоги. Перший — нагрівальний електрокабель змійкою розкладають на бетонній основі, а потім роблять стяжку. Такий варіант дешевший за інший різновид — нагрівальні мати.

— Одно- чи двожильний кабель годиться для повноцінного обігріву приміщень, — каже 22-річний Роман Гергель, заступник директора столичної компанії "Елгід". — Але під кабелем треба робити теплоізоляційний шар, тому рівень підлоги пiднiмається на п"ять-шість сантиметрів. Придатною для використання вона буде за місяць.

У квартирі Бартковських стелі невисокі — 2,5 метра, тому від кабельного варіанта відмовилися. Нагрівальний мат — ґратчастий прямокутний лист, на якому зигзагом прокладено нагрівальний кабель 3 мм завтовшки, запропонували в компанії "Теплолюкс Україна".

— Із міні-системою підлога підніметься на півтора сантиметра, — запевняє керівник відділу продажу В"ячеслав Ніконов, 31 рік. — Її потужності замало для повноцінного опалення, але цілком вистачить для додаткового підігріву дитячої кімнати.

Мат продають готовим для монтажу. Його контакти виводять на терморегулятор, а звідти — в електромережу. До підлоги його приклеюють на двобічну клейку тасьму і зверху на клейову суміш кладуть керамічну плитку. Або нагрівальний мат заливають тонким шаром самовирівнювальної суміші для підлоги. Зверху стелять лінолеум або термостійкий ламінат.

— Радимо не стелити на теплу підлогу ковролін чи паркет, — застерігає В"ячеслав Ніконов. — Вони погано пропускають тепло, а дерево розсихається. Щоб полівінілхлоридне покриття чи ламінат не давали неприємного запаху, температуру на регуляторі виставляйте не вище 26 градусів.

Додаткове підлогове опалення найчастіше встановлюють у дитячих. Аби діти не застуджувались, граючись на підлозі. Комфортно стояти босоніж на теплому кахлі у ванній. Там кабель можна покласти на стару плитку, а зверху на клейову суміш — нові кахлі. Підлога підніметься на 1,5–2 см. Користуватися можна буде за три-чотири дні.

Площа готових матів — 0,65–13,5 кв. м. Їх підбирають за розміром приміщення, бо підрізати не можна. У дитячій кімнаті в квартирі Бартковських "Термолюкс Україна" радить класти нагрівальні мати на вільній від меблів частині підлоги. Не можна ставити на теплу підлогу шафи без ніжок (на цокольному постаменті) — дерево-стружкова плита розсохнеться. Від стіни треба зробити відступ 0,5–1 метр, зауважує В"ячеслав. Для ванної достатньо мата на 0,65–1 кв. м — під плитку, де ступає нога.

Коли підлога охолоджується, регулятор вмикає струм

Безпечніше замовити монтаж спеціалізованій фірмі. Комплект теплої підлоги з регулятором температури для ванної коштуватиме 809 грн, комплект на 3,3 кв. м (підійде для дитячої або кухні) — 1095 грн. Без регулятора — 965 грн. Ще 20% візьмуть за монтаж, повідомив телефоном завідувач проектного бюро київської компанії "Квест" Олексій Блінов, 27 років. У компанії "Термолюкс Україна" мінімальна вартість монтажу — 160 грн, максимальна (житлова кімната на 20 кв. м) — 480 грн. Тепла підлога з регулятором для дитячої кімнати Бартковським обійшлася в 1,3 тис. грн.

Із регулятором безпечніше, хоча і дорожче. Принцип його схожий на реле холодильника, тільки навпаки: охолоджується підлога — вмикається струм. Таким чином ще й заощаджують електроенергію й убезпечують кабель від перегріву. Із теплою підлогою в приміщенні комфортніше. Зазвичай від батарей водяного опалення потік теплого повітря піднімається вгору, тому під стелею температура +25°С, а внизу лише +16–18°С.

— Із теплою підлогою температура внизу кімнати становитиме 24–26 градусів, а на рівні голови —18 градусів,— пояснюють у фірмі "Де-Ві Україна". — Для самопочуття так краще. При цьому середня температура буде 22 градуси.

В Україні продають нагрівальні мати європейських виробників "Арнольд Рак" (Німеччина), "Деві" (Данія), "Енсто" (Фінляндія), "Кантал" (Швеція). Гарантія на них — 10–16 років, на терморегулятори — 2 роки. Гарантія діє і якщо замовник сам змонтував систему. У компанії "Елгід" запевняють, що служитимуть вони щонайменше 50 років. Потужність системи підбирають із розрахунку 110–130 кВт на 1 кв. м площі приміщення.

Тепла підлога з одно- або двожильного кабелю в кімнаті на 20 кв. м коштуватиме 1,6–2 тис. гривень.


Скільки коштують тонкі мати

 покриття, кв. м потужність, Вт
Ціна, грн
 із регулятором
 Ціна, грн
без регулятора
 0,65  105  799  454
 1,0  155  828  483
 2,3  345  1120  775
 3,0  440  1275  930
 4,2  640  1531  1186
 5,0  760  1693  1348
 7,0  1070  1901  1556
 9,5  1420  2378  2033

Укладка коштує 15–20% від вартості матеріалу

Дані: teplolux.com.ua


Кабель гріє дах

Нагрівальні сітки встановлюють на дахах — від бурульок та снігу. Столичні установи так убезпечуються, щоб крижана бурулька не впала на відвідувача чи дорогий автомобіль. Нагрівальні мати монтують і під вуличними східцями. Взимку на гранітному ґанку дуже слизько. До того ж звичні двірницькі засоби — кайло та лопата — пошкоджують камінь. Кабельними системами підігрівають футбольні поля, теплиці й стрілочні переводи трамвайних ліній.

Зараз ви читаєте новину «Тепла підлога для дитячої коштує 1300 гривень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути