Минулого літа вінничанин Тарас Борисюк, 46 років, наловив товстолобів та коропів. Удома робив рибні консерви.
— Як сам зготуєш, то вже знатимеш, що їси натуральне, без хімії. Домашня консерва виходить у рази дешевша за магазинну, — каже. — Беру рибу до 2 кіло. В автоклаві хребет розварюється.
Рибу чистить, відрізує плавці та голову. Ріже на шматки та вимочує півгодини у солоній воді, щоб вийшла кров. Виймає, дає воді стекти. Викладає на сковороду та смажить, заливши олією до половини.
— Риба ніколи зайвої солі не візьме, не так, як м'ясо, — продовжує Борисюк. — Вона смажиться до золотистої скоринки. Розкладаю шматки у півлітрові банки. Одночасно готую маринад-тузлук. У каструлю води кидаю лаврового листя, перцю та гвоздики. Варю півгодини, щоб добре прокипіло. У кожну банку кладу до трьох ложок томатної пасти. Заливаю тузлуком під саму кришку. Банки мають бути добре закручені.
Ставить автоклав на газову плиту. На дно кладе дерев'яну ґратку, на неї — літрові банки, по сім у кожен ярус. Скло не повинно торкатися металевого дна чи стінок, бо лопне. В автоклав стає до 20 банок. Господар заливає їх холодною водою і закручує кришку автоклава. Автомобільним насосом накачує повітря до 1 атмосфери.
— Температуру в автоклаві доводжу до 115-116 градусів і зменшую вогонь. Стежу за температурою. І щоб тиск був не більше 5 атмосфер. За годину виключаю газ. Лишаю на ніч, щоб охололо. Якщо відкрити автоклав гарячим, банки можуть полопатися. Уранці повільно спускаю повітря. Дістаю консерви і переношу у кладовку.
Коментарі
1