четвер, 16 квітня 2009 16:25

Рослини вміють угадувати настрій людини

Автор: фото: Сергій БИКОВ
  Геофізик Олексій Андрєєв із Волинського центру історичних та геофізичних досліджень ”Рівне-Суренж” у Рівному каже, що у рослин немає нервової системи. Але чутливий індикатор фіксує їхні страх, радість, ненависть, тривогу
Геофізик Олексій Андрєєв із Волинського центру історичних та геофізичних досліджень ”Рівне-Суренж” у Рівному каже, що у рослин немає нервової системи. Але чутливий індикатор фіксує їхні страх, радість, ненависть, тривогу

Дерева, офісні рослини й трава здатні впізнавати людей. Такі висновки зробили вчені з Волинського центру історичних та геофізичних досліджень "Рівне-Суренж". Вони два роки вивчають біополе рослин та їхні емоції.

— Рослини знають, що таке радість, злість, страх. Вони мають самосвідомість, — стверджує геофізик Олексій Андрєєв, 49 років. — У них немає традиційної нервової системи. Але здатність рослин відчувати можна зафіксувати приладами.

Уперше вивчати емоції рослини почав американський криміналіст Клів Бакстер у 60-х.

— Ми лише спробували повторити деякі його досліди. Традиційній науці важко визнати те, чого вона не може пояснити.

Андрєєв показує індикатор геофізичних аномалій — ІГА-1. Апарат сконструювали в авіаційному технічному університеті в Уфі, Росія. Він вловлює найменші електромагнітні коливання. За його допомогою можна визначати геопатогенні зони, аномалії, "бачити" деякі з оболонок біополя.

— Зовні прилад нагадує той, що мали мисливці за привидами з голлівудського фільму, — усміхається 33-річний інженер Сергій Биков. — Біополе — це комплекс випромінювань і полів, які створюють живі організми та їхні органи. Аура — видима частина біополя. ІГА може зафіксувати його в електромагнітному діапазоні.

Біополе рослини повторює її контур — коріння, стовбур та верхівку. Коли рослина відчуває сильні емоції — страх, тривогу, ненависть або біль, її біополе змінює форму.

Сергій бере з підвіконня вазон і ставить на стіл. До горщика прив"язує мотузку, за яку буде тягнути.

Коли рослина відчуває сильні емоції — страх, тривогу, ненависть або біль, її біополе змінює форму

Уздовж стола Биков кладе лінійку-метр. Поряд ставить апарат ІГА-1 на штативі.

— Ось, бачите — стрілка датчика на нулі. Значить, прилад якраз фіксує одну з оболонок біополя. Зараз ми спробуємо стиснути листя, зробити рослині боляче.

Щойно Биков торкається листка, стрілка скаче убік. Відпускає листя — і датчик знову показує нуль. Потім чоловік поливає рослину з чашки. Стрілка знову оживає — але цього разу в інший бік.

— Радіє! — усміхається Сергій. — Якщо провести експеримент із людиною, датчик покаже точно такий результат.

Рослини реагують і на погрозу. Якщо хтось пошкоджує листя, інші квіти в приміщенні починають переживати за свою долю — це видно з показів приладу. Рослини безпомилково розпізнають агресора і реагують на нього.

— Ми підносили запальничку до фікуса, щоб налякати. І стрілка так само відхилялася. Рослини здатні реагувати навіть на ваші думки.

— Якщо йдете до них із добрими намірами, вони й ростуть краще, — підтверджує Олексій Андрєєв. — Якщо подумаєш лихе, то вони можуть прикинутися мертвими, аби їх не зачіпали.

Дослідники кажуть, що пращури слов"ян здогадувалися, що рослини мають емоції. Тому з деревами пов"язано багато обрядів та вірувань.

— Вони відчували природу краще за нас, — каже Валентин Дем"янов, 52 роки. — Через побудову мегаполісів, неправильний спосіб життя ми втратили цей зв"язок.

Зараз ви читаєте новину «Рослини вміють угадувати настрій людини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути