Що посудомийна машина — не розкіш, багатодітна родина Юсюків відкрила для себе три роки тому. Наталя Юсюк, 35 років, щодня витрачала не менше години на миття посуду. Діти ще маленькі, щоб допомагати, а глава родини Алік, 33 роки, з ранку до вечора на роботі.
— Нам Бог дав чотирьох дітей, — розповідає Наталя. — Аби встигнути наварити, попрати, поприбирати і каструлям раду дати, я з дня у день наче дзиґа крутилася.
Нова посудомийка Юсюкам була не по кишені. З Німеччини знайомий привіз за $160 машинку "Міле", яка відпрацювала там лише рік. Нову таку в Києві можна купити за $760. На вигляд їхня — як нова, а головне — всі запчастини можна купити на ринку "Юність" (найбільший господарчий ринок Києва. — "ГПУ").
Нову таку в Києві можна купити за 760 доларів
У Юсюків машинка працює щодня. Посуду мають стільки, щоб повністю її завантажувати, — 12 наборів. Оцінили посудомийку, коли найменша Єлизавета підхопила сальмонельоз. А "Міле" пропікає посуд до 180 градусів.
— Ніяка зараза такої температури не витримує, — каже Наталя.
Порахували, що одне миття з таблетками "три в одному" коштує 1,25 грн. Юсюки використовують мийний засіб "Амвей" і не забувають вчасно заповнювати резервуари для солі й ополіскувача. Тоді одне миття обходиться у 80 коп. Посудомийка сама перевіряє чистоту полоскання. Посуд аж сяє.
— Збав Боже запхати в посудомийку тарілку із залишками гречки або чашку з кавою на дні! — застерігає Наталя. — Весь посуд обліпить, і потім довго вручну відмиватимеш. Перед тим як складати брудні миски-чашки в машинку, треба змити з них рештки їжі, бо вони швидко забивають фільтр.
У Наталі на обмивання йде 10–15 хв.
Пригорілі каструлі теж доводиться чистити самому. Каструлі і сковороди з задавненим брудом посудомийка добре відмиває в інтенсивному режимі. Порівняно з ручним миттям, мийного засобу машина витрачає більше. Але води йде менше.
"Міле" — вже друга посудомийка в домі Юсюків. Першу — "АЕГ", яку теж привезли з Німеччини, — Наталя і Алік продали друзям, бо для великої родини Юсюків вона була замалою.
Коментарі