середа, 15 березня 2006 17:34

Посудомийна машина найкорисніша у свята

Автор: фото: Андрій Єловіков
  Продавець ”ФоксМарта” на Петрівці В’ячеслав Артеменко демонструє настільну посудомийну машину ”Бош” за 1569 гривень
Продавець ”ФоксМарта” на Петрівці В’ячеслав Артеменко демонструє настільну посудомийну машину ”Бош” за 1569 гривень

Посудомийна машина — єдиний побутовий прилад, який винайшла жінка, — американська домогосподарка Джозефіна Кокран. Але й через 120 років вважаємо цей винахід швидше іграшкою для багатіїв, аніж необхідним побутовим аксесуаром, як пилосос або міксер.

— Купила посудомийку, бо лінива, — жартує підприємець Ірина Пашетова, 43 роки. — "Вірпул" мені чоловік подарував, у 1996-му привіз із Німеччини. В Україні тоді вони тільки з"являлися і коштували дорого. У німців заплатив 500 марок (приблизно $330).

Пані Ірина машиною задоволена, але користується переважно на свята.

Купила посудомийку, бо лінива

— Вона розрахована на 12 комплектів, а з трьох членів родини і за день на повне завантаження не набереться. Інша справа — гості, — продовжує Ірина Степанівна. — Друзів зустрічаю, як у нас у Закарпатті прийнято. Менше десятка страв на столі не буває. Посуду після застілля багато назбирується. Раніше півдня біля плити стояла, а потім ще години півтори — біля мийки. Зараз каструлі зі сковорідками, тарілки різні загрузила — і далі з гостями спілкуюся.

На мийних засобах у родині Пашетових не заощаджують. Кажуть, краще за це заплатити, ніж потім на ремонт витрачатися. Купують "хімію" марки "Сомат". Упаковка з 20 таблеток коштує 75 грн (одна таблетка на миття).

— Але чоловік вважає, — розповідає пані Ірина, — що витрати (мабуть, гривень 200–300 на рік машинка таки "з"їдає") компенсуються меншим розходом води, особливо гарячої. А ми платимо за лічильниками.

— Економія води — один з основних аргументів на користь посудомийної машини, — вважає фахівець сервісної фірми "Рената" Геннадій Брусиловський, 49 років. — На ручну мийку 12–14 комплектів витрачається 60 літрів води, а в машині — 14–18 літрів. Сім"я з чотирьох чоловік за рік заощаджує близько 7800 літрів. Економиться й час. За підрахунками, та сама сім"я витрачає на миття посуду 200 годин на рік. Це більш ніж робочий місяць. Окрім того, в машині посуд миється при температурі 50–60°С щонайменше 20 хвилин. Ніяка господиня не тертиме стільки кожну тарілку. Тож і масний наліт на зворотному боці посуду не з"явиться.

У машині посуд миється при температурі 50–60°С щонайменше 20 хвилин

— Зараз випускають посудомийні машини трьох видів, — пояснив старший продавець магазину "ФоксМарт" В"ячеслав Артеменко, 24 роки. — Найбільша за розміром — як звичайна пральна (60х60х85 см) — на 12–14 комплектів посуду (за стандартом, один комплект складається з 11 предметів: трьох тарілок, склянки, чашки з блюдцем, ложок, виделок, ножів). Вузька машинка (45х60х85 см) на 8–9 комплектів та настільна (45х55х45) — на чотири. Проте майже усі сучасні моделі можна завантажувати наполовину. "Малюки" миють трохи гірше, але вони дешевші й ідеально підходять для малогабаритних квартир та сільських будинків.





"Хімія" для помічниці

Для кращого миття у посудомийній машині виробники радять брати спеціальні препарати: мийний засіб, ополіскувач, який надає тарілкам блиску, сіль, що пом"якшує воду.
Деякі спеціалісти вважають, що спеціальну сіль можна замінити звичайною, грубого помелу та без домішок. Щоб перевірити її чистоту, розчиніть половину столової ложки солі у склянці води. Якщо рідина прозора, сіль можна використовувати у посудомийці. Цей спосіб тестували у російській споживацькій телепрограмі "Впрок".

Що не миють у машині

У мийну машину можна покласти практично будь-яке кухонне начиння: кераміку, скло, пластик, метал. Але елементи з дерева, кістки, олова, міді, латуні, срібла, перламутру ставити у прилад не можна.

Скільки коштує посудомийка

(в магазині "ФоксМарт", пр. Московський, 21)

Настільна "Бош" SKT5002 — 1569 грн

Вузька "Арістон" LL40EU — 2416 грн

Стандартна "Ардо" DF-60L — 2819 грн

Зараз ви читаєте новину «Посудомийна машина найкорисніша у свята». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути