
— Купив твердопаливний котел. Для нього не треба дрова. Закинув брикети і сиджу в теплі, — розповідає Василь Григоренко, 59 років, із села Кременець Рожищенського району Волинської області. — Дрова зараз на вагу золота. Як подорожчав газ, у нас півсела перейшли на деревину.
Брикети — екологічний вид біопалива. Підходить для котелень, твердопаливних котлів і камінів. Ними обігрівають також теплиці й сауни. Брикети пресують із відходів деревини, соняшникового лушпиння, соломи й торфу. В Україні найпоширеніші — з тирси хвойних порід. Бувають у формі цеглини, циліндра, шестикутника з отворами. В середньому довжина брикету не перевищує 40 см, а висота — 10 см. Тому займають менше місця.
— Брикети горять, потім довго тліють. Тому котел утричі рідше заправляю паливом. Не іскрять, менше димлять. Бо їх роблять без хімічних домішок.
Тонна дерев'яних пелет коштує майже 3600 грн. Із лушпиння — від 2500. Кількість палива залежить від потужності котла й утеплення будинку.
— У мене начальник не признає брикетів. Учепився тільки до дров. А я не маю стільки грошей. Вугілля дороге, хіба що в когось є старі запаси. Як на мене, майбутнє за пелетними котлами.
Дров вистачає на 4 год., брикетів — у середньому на 12–15. У котлах із автоматичною подачею палива однієї закладки достатньо на два-три дні.
Коментарі