— Велика кількість пожеж стається через забиті димоходи, — каже 47-річний Андрій Романюк, консультант столичної фірми зі встановлення камінів. — Сажа та смоли осідають на стінках. Поступово зменшують прохід і перешкоджають вільному проходженню диму. Це призводить до отруєння чадним газом, а велика кількість сажі в димоході може загорітися і спричинити пожежу.
Димохід потребує регулярного догляду та профілактичного очищення.
— Наприкінці опалювального сезону треба проводити механічну чистку. Для цього є багато пристосувань, зокрема використовують щітку з прив'язаним вантажем. Опускають її в димар і вона зішкрябує відкладення сажі. Метод хоч і дієвий, але доволі складний. Бо слід підійматися на дах, а це небезпечно. Радимо клієнтам регулярно проводити профілактику, обробляючи димарі хімічними засобами.
На ринку представлений великий вибір товарів для чищення димоходів.
— Є порошки, таблетки, рідини чи брикети. Слід покласти упаковку в піч або камін і спалити, разом із дровами чи вугіллям. Дозування і детальна інструкція розписана на упаковці. Порошки кидають у розтоплену піч, не розкриваючи упаковки. Коли вогонь набуває синього чи зеленого кольору, значить засіб працює. Виділяються хімічно-активні речовини, які розщеплюють сажу і наліт.
Зручніші у використанні спеціальні палети чи поліна. Після їх спалення у печі топлять ще протягом 2 год.
— За цей час смоли і креозот, що скріплюють сажу в димоході, розкладаються. Дрібні частинки підіймаються разом із димом назовні, а великі — падають униз. Після процедури слід оглянути димовий канал і очисти від ймовірних залишків, — говорить Андрій Романюк.
При сильно забитому димоході, коли відсутня тяга, хімічні засоби використовувати заборонено.
— У такому випадку слід спершу очистити димохід механічно, а тоді застосувати препарат від накопичення сажі. Варто пам'ятати, що ретельний догляд за печами дозволяє мінімізувати витрати палива. Товстий шар сажі є сильним теплоізолятором, який значно зменшує теплообмін — це призводить до збільшення часу прогріву. Тому значна частина тепла виходить через димохід. Шар сажі в топці завтовшки міліметр збільшує витрати палива до 10 відсотків.
Коментарі