вівторок, 05 травня 2009 17:09

Дно штучної водойми вистеляють гідроізоляційною плівкою

Автор: Фото: Ліна ЯВОРСЬКА
  дизайнер Ольга Білоус і майстер Руслан Сокольвак зі студії ландшафтного дизайну ”Антураж” у Вінниці після зими встановлюють насос у штучну водойму замовниці. За годину він перекачує 8 тисяч літрів води
дизайнер Ольга Білоус і майстер Руслан Сокольвак зі студії ландшафтного дизайну ”Антураж” у Вінниці після зими встановлюють насос у штучну водойму замовниці. За годину він перекачує 8 тисяч літрів води

"Майже всі клієнти, коли замовляють дизайн подвір"я чи саду, планують штучну водойму, — розповідає дизайнерка Вінницької студії ландшафтного дизайну "Антураж" Ольга Білоус, 39 років. — Ми й самі це радимо, бо вода — стихія добра. За теорією фен-шуй, вона приносить гроші".

Для створення водойми дно ями вистеляють гідроізоляційною плівкою. Її кладуть на схожий на тканину геотекстиль, щоб плівка не пошкодилася. Від краю басейну вона має виступати на півметра.

— Ми використовуємо бутилкаучукову плівку німецької фірми "Фірестон", — зауважує дизайнер. — Вона еластична й стійка до пошкоджень. Має гарантію 50 років, коштує сто гривень за метр. Можна купити готові форми з пластику для басейну або бетонувати дно. Коштуватиме стільки само. Були випадки, коли встановлювали зроблені на замовлення ємності з металу. Такий басейн довго не прослужить, бо метал почне іржавіти й пропускатиме воду.

У землю вкопують готові пластикові форми басейну або бетонують дно. До бетону додають матеріали, що не пропускають рідину.

Для циркуляції води в штучних водоймах встановлюють насоси.

— Ставимо німецької фірми "Менер". Вони є різної потужності залежно від об"єму. Якщо не встановити, водойми будуть замулюватися, вода зацвіте. Їх доведеться часто чистити.

Для насоса не потрібен водогін. Воду час від часу поновлюють.

— Озера правильної геометричної форми називають регулярними. Вони схожі на басейни. Є ще природні водойми, які замовляють частіше. Їх створюють будь-якої форми. Дизайнери розробляють безліч цікавих ідей. У вигляді натуральних струмків, ставів та водоспадів. Насос і обладнання для маленької водойми на пів квадратного метра обійдуться у дві тисячі гривень.

Якщо не встановити насос, вода зацвіте

Часто встановлюють фонтани, роблять альпійські гірки або рівнинні композиції — рокарії. Озера декорують камінням. Беруть гальку, вапняк, піщаник.

— Дно озера найчастіше засипаємо галькою. Її ціна до десяти гривень за кілограм. Можна застелити гальку на плівці, але вона дорога — 230 гривень за один квадратний метр. Береги гарно декорувати окатишем. Його везуть із Закарпаття. Коштує від однієї гривні за кілограм. Можна використовувати граніт, його на Вінниччині багато. Гранітною плиткою добре облицювати береги, а з каміння створити пагорби. Кубічний метр граніту можна придбати за ціною від 700 гривень. Але ми не радимо його брати, бо він накопичує радіацію.

Озера обсаджують багаторічними рослинами: ліліями і лататтям. Береги — папороттю, очеретом, ірисами.

У водоймах можна завести декоративних риб. Найбільш поширені карась та короп коі. Для їх утримання глибина має бути не менш як 1,5 м. Тому потрібні великі розміри озера, щонайменше — 4х4 м.

Для очищення штучних озер ставлять фільтри або використовують хімічні препарати. Якщо яма бетонована, то на зиму воду зливають. Якщо вистелена плівкою — залишають. Насоси перед морозами виймають і ставлять навесні.

— Торік ми з сім"єю купили будинок, — розповідає Ольга Білоус. — Планую в себе  зробити водойму. я зайнята людина й не матиму часу для догляду, тому оберу регулярну. На першому плані буде фонтан, позаду — басейн. Зроблю цікавий проект розміром два на три метри.

Зараз ви читаєте новину «Дно штучної водойми вистеляють гідроізоляційною плівкою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути