— Прилад для вимірювання напруги купив у китайському інтернет-магазині. Замість 200 гривень заплатив 35, — розповідає киянин 27-річний Володимир Комаров. — Перш за все довів дружині, що мій комп'ютер за тиждень тягне лише один кіловат. Бо розказувала мені про купу збитків від нього.
У мобільних вимірювальних пристроях електроенергії поєднують вольтметр, амперметр, вимірювач потужності та лічильник енергії. Кожен показник з'являється на цифровому табло. Сам прилад має дисплей і мікросхему. Розетку та вилку необхідно приладнати самому.
— Холодильник за тиждень накрутив 5 кіловат. У родичів вийшло до 2 кіловат за день. Хоча модель там сучасніша. Думали, буде менше ніж у мене, — продовжує. — Правильність показників перевірив радянською праскою, паяльником і лампочкою. Вийшло все точно. Праска, як написано 400 Ват, так воно і є.
Найбільше чоловіка здивували показники підключеної до розетки техніки в непрацюючому режимі.
— Комп'ютер за годину потягнув 3 вати, мікрохвильова піч — 1,2, зарядні пристрої — 0,2–0,3. Весь хатній хлам за годину намотав 5 ват. На добу виходить 120, а за рік — 40 кіловат, — каже Комаров.
100 кіловат електроенергії щомісяця виробляють віконні жалюзі, обладнані сонячними батареями. Підключають до акумуляторів. У них накопичується енергія для подальшого використання в побутових потребах. Коштують 6,5 тис. грн.
Коментарі