Киянка Зоя Горка, 78 років, мешкає у дуже малій квартирі в гуртожитку на вул. Автозаводській. Щойно переступаєш поріг, опиняєшся у кухні. Площа її житла — п"ять метрів. Тут і коридор, і їдальня. Стара металева мийка вже проржавіла, а на нову жінка не наважувалася: місця мало.
Обираючи мийку для кухні, треба визначитися з типом (врізна чи накладна), матеріалом (метал, емаль, кераміка, граніт), формою й розміром. 90% пропонованих кухонних мийок — імпортні: здебільшого італійські, німецькі, голландські та турецькі.
— Для маленької кухні підійде накладна мийка. Її ставлять на окрему тумбу. Але це, чесно кажучи, вчорашній день. Кращий вигляд матиме врізна, — вважає Микола Карчук, 41 рік, менеджер столичної фірми "АТН", яка продає кухонні мийки. — Щоправда, врізну мийку можна встановити тільки на єдиній стільниці довжиною щонайменше 60 см.
— Я до магазину пішла зі своїм сином. Він у мене тямущий у ремонтних ділах. Хотіли взяти врізну — гарні такі продаються, але у мене нема довгого столу. Купили ту, яка зверху ставиться, за 248 грн. Вона маленька, кругленька й блискуча, — розповідає Зоя Аркадіївна.
Металеві мийки не найкомпактніші, але найдешевші. Вони бувають штамповані (коли уся раковина зроблена з суцільного листа) або зварні (дно приєднане до "крил"). Штамповані коштують 50–100 грн, продаються тільки на базарах. Щоправда, вони не глибокі (15–18 см). А якщо штампована мийка складається з двох чаш, які зазвичай розташовані далеко одна від одної, це незручно і займає чимало місця.
У дешевих виробах шов замазують нашвидкуруч
— Зварні мийки хоч і дорожчі, але значно якісніші. Чаша й "крило" виготовляються з окремих листів металу. Такі мийки, як правило, глибші, а основна й додаткова чаші розміщені поряд. Метал такої мийки стійкий до механічних пошкоджень і не гнеться від перепаду температур. А зварний шов у якісних мийках добре замасковують, — пояснює менеджер. — У дешевих виробах шов замазують нашвидкуруч. Зазвичай через деякий час він просто розлазиться.
Товщина стінки має бути 0,8–1,2 мм. Чим товстіший метал, тим довше служитиме кухонна мийка.
— Найбільш поширені мийки зі сплаву сталі, хрому та нікелю. Перевірити його якість можна за допомогою магніту. До якісної сталі він не прилипатиме, а ковзатиме по поверхні, — радить продавець-консультант київського ТЦ "Епіцентр" Дмитро Лесик, 22 роки.
Металеві мийки не бувають кольоровими. У магазинах пропонують їх з різною структурою поверхні — матовою, відполірованою, з фактурним декором (шершаві, рельєфні з "пухирцями"). Кольорову мийку слід обирати з керамічних або гранітних. Але коштує вона дорожче, ніж гарний телевізор.
(у столичному "Епіцентрі", вул. Григоренка, 40)
Вид | Ціна |
Металеві маленькі | 190–300 |
Металеві великі | 250–680 |
Гранітні | 1100–2600 |
Керамічні | 1200–3000 |
Сушка-сітка зручна для розморожування
Виробники кухонних мийок пропонують зручні побутові аксесуари. Зазвичай вони продаються в наборі, але можна придбати й окремо. Наприклад, пластикові або дерев"яні обробні дошки. Їх виготовляють під розміри конкретної моделі мийки. Встановлюють на мийку — з"являється додаткова поверхня, на якій зручно нарізати овочі чи м"ясо. А зайва вода стікатиме у раковину.
Сітчаста сушка знадобиться для миття ягід, овочів та фруктів. У ній розморожують рибу чи м"ясо.
Для сушки посуду фірми-виробники пропонують спеціальні кошики. Їх ставлять прямо в мийку — економлять місце на кухні.
Наймодніші — гранітні
П"ять-шість років тому з"явилися мийки з композитної (природної) сировини (граніт, силікатний кварц, каучук). Ці матеріали дуже міцні, витримують перепади температур, стійкі до подряпин і не псуються під дією хімікатів. А соки й кава не лишають на такій мийці плям. Мийки ж із каменю не шумлять. Краплинки води й бруду на них непомітні, кажуть консультанти.
— Зараз гранітні мийки — хіт сезону. Це найкращий варіант для кухні європейського класу. Розмаїття кольорів дає можливість підібрати мийку до будь-якої кухні — наприклад чорної. Щоправда, менш затребувані кольори коштують дорожче, — каже Дмитро Лесик із "Епіцентру".
Якщо ж і мийка, і стільниця зроблені з композитних матеріалів, то їх можна поєднати в єдину поверхню. Тоді вода не потраплятиме у стики.
Коментарі
1