— День народження не забуду ще довго. Зранку пішла на роботу, повернулася — аж дух захопило. Чоловік перетворив нашу спальню на квітник. Зараз хто не зайде — всі хочуть помацати стіни руками, — каже одеситка 43-річна Ніна Лісецька. Чоловік встановив у їхній спальні 3Д-панель із квітами.
3Д-панелі — декоративні стінки з об'ємною фактурою. Їх виготовляють із гіпсу, дерева, поліуретану, алюмінію, бамбукового волокна, цукрової тростини і деревностружкових МДФ-плит. Монтують на стіни і стелі.
— Панелями можна оздобити все: від басейнів до стін і стелі спалень, — каже майстер із виготовлення панелей 37-річний Денис Пиріжков з Одеси. — Є багато готових форм. Але якщо людина хоче замовити щось своє, то це теж реально. Для авторської моделі спочатку виготовляємо форму із силікону. Це коштує близько 3 тисяч гривень. Потім із формою робимо самі панелі, що можна клеїти на стіни. Якщо ставлять у місцях, де висока вологість, то гарно проґрунтовуємо.
Змонтувати 3Д-панель можна власноруч.
— Панелі беруть ті, хто хоче оригінального декору, — говорить 39-річна Наталія Склярова. Очолює столичну фірму з оздоблення. — Вони бувають шовні або безшовні. Їх садять на клей для гіпсокартону. Стіни вирівнювати не треба. Головне, щоб не було тріщин. Потім панелі фарбують щіточками чи валиком. Але в жодному разі не шпателем.
Найпопулярніші 3Д-панелі з гіпсу.
— Будь-яку квартиру можна перетворити на палац за допомогою гіпсових панелей, — пояснює спеціаліст із оздоблення киянин 33-річний Сергій Борщ. — Є технологія, за допомогою якої на гіпс можна нанести дзеркальне покриття. Спеціальних інструментів для цього не потрібно. Панелі легко демонтувати й переносити. Під ними можна сховати комунікації.
Дерев'яні панелі покривають воском.
— Так підкреслюється їхня натуральність, — розповідає дніпропетровець 36-річний Юрій Шаров, майстер перероблення деревини. — Їх роблять на комп'ютеризованих станках. На виготовлення "квадрата" йде від кількох годин до кількох днів. Це залежить від складності малюнка.
Коментарі