34-річна Ірина Надель з міста Авдіївка Донецької області обгоріла у душовій кабіні. Там спалахнув газ, який просочився з вигрібної ями. У потерпілої попекло 97% поверхні тіла. Лікарі зробили їй 13 операцій, 38 разів переливали кров.
— Не знаю, как это случилось, — згадує Ірина. — Пришла с работы, я — кладовщик на Авдеевском коксохимзаводе. Кабинка у нас новая, с подсветкой, радио. Только включила воду, как все вспыхнуло.
— В ванной воняло, и мой сын Вадим купил таблетки, которые убирают запах. Бросаешь одну, и вони не слышно. Но эти таблетки вступают в какую-то реакцию, выделяется газ. Его не чувствуешь, но он горит, — додає Людмила Надель, свекруха Ірини.
У 53-річного Кенні Макадама з шотландського міста Александрія вибухнуло надувне ліжко. Хвиля вибила вікна, зробила дірку в даху. Господар, який у цей момент сидів поряд, відбувся переляком. Це сталося через несправний компресор усередині ліжка, який не зупинився після накачування.
— Потенційну небезпеку для життя людини становлять всі електроприлади, — каже майор служби цивільного захисту 28-річний Руслан Зайченко з Києва.
— Більшість пожеж стаються через перевантаження електропроводки, особливо взимку. Люди користуються саморобними обігрівачами, нехтують заходами безпеки, не читають інструкцій. Але небезпечнішими є ті пристрої, які на перший погляд не становлять загрози. Холодильник може загорітися від стрибків напруги, монітор — вибухнути через перегрів, скляний посуд — розлетітися на друзки внаслідок внутрішнього перенапруження скла.
Коментарі