28-річна Зоя Сливко з райцентру Гайсин Вінницької області вибирає фотоштори для своєї однокімнатної квартири.
—?Кімната дуже велика, десь 25 "квадратів". Слугує одночасно за спальню і за вітальню. У ній було двоє вікон, але одне ми заклали, на тому місці чоловік почепив полички без дверцят. Стильно, але хто не зайде в гості — заглядає туди. Хочу прикрити їх фотошторкою. І на вікно теж таку хочу. Спочатку думала із зображенням нічного міста, потім передумала. Вночі їх все одно не видно. А вдень на вулиці світло, а в кімнаті — нічне місто? Син хоче шторки зі звірятами. То теж не зовсім годиться, бо кімната стане дитячою.
У магазинах продають фотоштори з різними малюнками.
—?Їх треба підбирати залежно від кольору стін, — каже дизайнер 35-річна Анжеліка Власенко. Вона працює у крамниці з продажу фотоштор. — Якщо шпалери фіолетові, то і штори раджу брати такі ж. Відтінок обирати на кілька тонів яскравіший або більш блідий, тоді штори не зливаються зі стінами. У вітальні часто беруть з фотографіями фіолетових крокусів із зеленими листками.
Радить, як обирати фотоштори.
—?У мене є клієнт, у якого все з вовками, навіть наволочки на подушках. Холостякам радила би брати штори із зображенням тварин у парі. В жодному разі не з оголеними жінками. Бо приведе в гості дівчину, а на вікні — гола жінка. Маленькі спальні краще завішати шторками з просторовими малюнками: космос, нічне небо, пейзаж. Такі візуально збільшують простір. Кольори обирати теплі, спокійні, в жодному разі не червоний, він напрягає. До будь-яких кімнат пасують оливкові тони. Для кухні брати штори із зображенням фруктів та овочів. Тематика обов'язково літня: квіти, дерева, метелики, багато зелені. Картинки мають навіювати апетит.
Виробники кажуть, зображення не вигорає десятиліттями.
—?Фарбу на тканину наносять під високим тиском і температурою, вона просочує всю нитку. Фотоштори практично вічні. Малюнок не вигорає, не вистірується, не застірується. Служитиме стільки ж, як і тканина. Головне — не прати його при високих температурах і з відбілювачем, — пояснює Анжеліка Власенко. — Матеріал фотоштор — атлас. Лише на ньому створюється ефект простору.
Коментарі
2