Якщо побачите у місті жінку, закутану в яскраве, то це або баба з далекого села, або стильна пані. Те, що недавно "пахло нафталіном" , знову стає модним.
Сучасні хустки й палантини нагадують мішанину східних спецій. Їхні дивні геометричні малюнки переходять один в інший, а яскраві кольори ніби передражнюють осіннє жовтогаряче листя.
Сміливі авангардні малюнки вибирають жінки, які готові експериментувати зі своїм стилем. У Києві, на Володимирському ринку і Петрівці, вони викладають 250–270 грн за хустку. Навіть попри те, що чистий кашемір буде неодмінно кошлатитися.
Магазини пропонують справжнє мистецтво — шалі ручної в"язки з неповторними "дірявими" візерунками
Є й дешевші, гобеленові, варіанти накидок. Напівсинтетичні палантини за 70–120 грн не надто яскраві. Зате їх можна міняти хоч щомісяця. Мені впали в око смугасті та в клітинку. Але коли приміряла червоний з чорними квітками, теплий і м"якенький, захотілося взяти саме його. Мабуть, тому, що яскраві квіти вмить освіжають сірий осінній день. Шалі мають свої переваги. Вони дають відчуття спокою і тепла. Торкаєшся рукою натуральної вовни і здається, ніби гладиш маленьке ягня.
Магазини пропонують справжнє мистецтво — шалі ручної в"язки з неповторними "дірявими" візерунками. Їх із задоволенням приміряють жінки, які прагнуть романтичності та легкого, як мереживо, душевного настрою.
Кольори спокійні: чорний, зелений, бежевий, бордовий. Ціна виробів — від 150 грн, фабричної в"язки — від 100.
Нарешті, традиційні хустки. Їх вибір найбільший. Це і синтетичні різнокольорові, пастельні хустки за 80–100 грн, і дорожчі — з кашеміру й ангори.
Яскравістю та м"якістю вирізняються арабські, єгипетські, казахські хустки. Вони ніби навіюють шляхетність Сходу. На жаль, у нас їх відшукати непросто.
За співвідношенням "якість-ціна" на першому місці — оренбурзькі хустки з козячої вовни. Вони найтепліші, проте і найтонші. Їх можна одягти як під пальто, так і під джемпер. Такі хустки не тільки прикрашають, а й від ревматизму лікують.
Оригінальні способи зав"язування шалей
Накиньте палантин на пальто і зав"яжіть за спиною верхні кінці так, щоб вузлик був між лопатками. На плечах зробіть легку драпіровку | |
Накиньте шаль на одне плече і зав"яжіть вузол із протилежного боку на рівні талії | |
Накиньте хустку на груди. Кінцями огорніть шию та зав"яжіть їх спереду. Сховайте вузол під драпіровкою, що утворює хомут |
Уникайте вертикальних ліній
Жінкам невисокого росту не слід експериментувати з надто довгими накидками. Вертикальні лінії палантинів і шалей створюватимуть враження, ніби низька людина ще нижча.
Невисоким жінкам треба зав"язувати шалі навскіс, тобто через плече.
Коментарі