середа, 19 квітня 2006 14:24

Ціна праски не впливає на якість її роботи

Автор: фото: Євген Колесник
  Свою праску 70-річна Ніна Куришко купила у 1984-му за сім карбованців. За 22 роки підошва з нержавійки в ідеальному стані. Досі працює трирежимний перемикач потужності і лампочка-індикатор. Прилад ніколи не ремонтували — тільки замінили перетертий дріт
Свою праску 70-річна Ніна Куришко купила у 1984-му за сім карбованців. За 22 роки підошва з нержавійки в ідеальному стані. Досі працює трирежимний перемикач потужності і лампочка-індикатор. Прилад ніколи не ремонтували — тільки замінили перетертий дріт

Праску треба вибирати не за ціною, а за технічними характеристиками. Бо прилади одного класу, зроблені різними виробниками, практично не відрізняються за якістю. А віддавати зайву сотню-другу доводиться, як правило, за марку.

Наскільки легко і якісно прасуватиме апарат, залежить від трьох чинників —  потужності (1000–2500 Вт, чим більша, тим краще випрасує), кількості пари (15–45 г/хв.) та матеріалу підошви. Алюмінієва коштує дешево, але легко пошкоджується будь-якою заклепкою на джинсах. Нержавійка коштує дорожче, але більш стійка. Спеціальні покриття, склад яких виробники тримають у секреті, начебто не пригорають і не дряпаються.

Киянка Наталія Галайчук, 40 років, у 1996-му купила парову праску "Філіпс-Містраль" за 140 грн (на той час близько $70). Потужність — 1,5 кВт, підошва з алюмінієвого сплаву з ефектом самоочищення. З часом пані Наталія помітила, що пари її "Містраль" виробляє менше, носик оприскувача забився і зволожувати тканину "відмовився". Про обновку Галайчуки, може, й не думали б, якби син не приклав стару розпечену праску до синтетичної олімпійки. Пристрій, що пропрацював сім років, довелося викинути. У "Домотехніці" купили "Скарлет" за 145 грн (у 2004 це $29). Новинка була порівняно дешевшою, але мала більше функцій — вертикальне відпарювання, паровий удар і прасувала краще.

Сьогодні складають "Електи", а завтра "Боші" чи "Ровенти"

— Якісний товар можна купити удвічі-втричі дешевше, якщо не ганятися за "крутими" назвами, — стверджує менеджер японсько-китайської торговельної марки "Електа" Валерій Оганесов, 26 років. "Електа", наприклад, продає більше як 20 моделей, що коштують 65–140 гривень. А принципи роботи, функції, основні матеріали, з яких виготовляють сучасні праски, однакові в усіх виробників. І продукцію різних фірм роблять на однаковому обладнанні. У Китаї працює понад 100 заводів, що виготовляють праски для всього світу. На одній лінії сьогодні роблять "Електи", а завтра складають які-небудь "Боші" чи "Ровенти". Тому термін служби в усіх нинішніх прасках майже однаковий — близько восьми років.

Проблеми підробок як такої нині не існує. Це раніше на базарі могли підсунути фальсифікат за гроші справжньої марки. Тепер більшість виробників не приховують, що їхнє складання — "не європейське".

— Праски у нас купують дуже рідко, — скаржиться продавець побутової техніки на Троєщинському ринку Володимир Лимар, 38 років. — Конкурувати зі складами, інтернет-магазинами та крупними маркетами неможливо — у них обіг, реклама. А ще вважають, що на ринку товар підроблений. Та він усюди однаковий! На базарі ще й трохи дешевший. А про те, що у Китаї зроблений, виробники кажуть прямо. Про техніку взагалі багато міфів понавидумували. На "Тефаль", наприклад, часто нарікають, що підошви у них не стійкі. А у мене така праска п"ятий рік працює.

Про високу якість своїх побутових прасок, зроблених у Сінгапурі, кажуть і у фірмі "Філіпс".

— У наших виробах використовуємо фірмові розробки, — каже спеціаліст представництва "Філіпс" в Україні Валерія Козимир, 33 роки. — Наприклад, системи видалення накипу є на всіх моделях із пароутворенням. Вони дозволяють використовувати водопровідну воду. Крім того, у нас розроблено кілька унікальних покриттів підошов.

Третина покупців розшукує конкретну модель

На найпростіших "Філіпсах" установлюють поліровані підошви з алюмінієвого сплаву. На моделях класу люкс (450–550 грн) — підошви "Кареза". Вони стійкі до ударів та подряпин. Нею можна прасувати вельвет та оксамит, не пошкоджуючи тканини. Люкс-моделі розраховані на 15 років роботи.

— "Розкрученим" брендам довіряють більше, хоча більшою мірою це вплив реклами, — каже 29-річний Євген Іщенко, продавець ринку "Юність". — Третина покупців розшукує конкретну модель, інші визначаються на місці. Орієнтуються зазвичай на кілька показників. Скажімо, щоб вертикальне відпарювання було і шнур довгий. А на інше уваги не звертають. Дехто взагалі цікавиться лише ціною — вирішили брати за 150 гривень (це середня ціна побутової праски), на вигляд сподобалася — от і добре. Підошвою цікавляться рідко, хоча вона чи не найважливіший елемент конструкції.

— Праску купую на базарі, бо я тут, на "Юності", працюю, — каже тьотя Катя ("моя фамілія і скільки мені років, вам ні до чого"). — "Ровенту" взяла, бо у мене така ж була, та я її доньці подарувала, — пояснює жінка.





Розкручені марки коштують дорожче

Хороший прилад має добре прасувати і постільну білизну, і верхній одяг. Оптимальна для цього — праска з підошвою з нержавійки, потужністю близько 1,5 кВт, регулятором пари, режимом вертикального відпарювання, паровим ударом, системою видалення накипу та розприскувачем води. Наведені у таблиці праски мають практично однакові характеристики.


 марка країна-виробник  модель  потужність (кВт)  ціна (грн) 
 "Скарлет"  Англія
 SC 130
 1,6 кВт
 79
 "Сатурн"
 Чехія
 ST1118
 1,8 кВт  85
 "Бінатон"
 Китай
 SI 2000
 1,5 кВт  95
 "Бош"  Німеччина
 TGA2135
 1,8 кВт  155
 "Тефаль"
 Франція  FV 2010
 1,4 кВт
(алюмінієва підошва)
 159
 "Філіпс"  Голландія  GC 1010  1,44 кВт
(алюмінієва підошва)
 159
 "Браун"  Німеччина  SI 3120  1,4 кВт  229

Ціни супермаркету "Технодом", (ТЦ "Піраміда" ст. м. Позняки)

Зараз ви читаєте новину «Ціна праски не впливає на якість її роботи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути