Київська дизайнерка взуття та аксесуарів Сніжана Нех, 29 років, каже, що танкетка знову популярна. Дерев"яна, коркова, каучукова, лакована, обклеєна соломкою, полотном або джгутом. Ефектний вигляд має коричнева льняна туфелька з обклеєною шнуром підошвою.
— Стильна танкетка — груба, висока, з шнурами, — розповідає пані Сніжана. — Але її мало хто наважується вдягти, "лякаються" такої грубості. Панянки частіше вибирають — ніжніші, жіночніші.
На столичних речових ринках і в магазинах модні моделі — в перших рядах. На "Даринку" таке взуття пропонують у середньому за 125–275 грн. Легкі босоніжки із золотавими квітами та підошвою "під дерево" коштують 160–175 грн. Є рожеві, блакитні, лимонні, червоні. Також симпатичний обтягнуті мутно-зеленою шкірою танкетки, підбиті "бронзовими" клепками.
Щоб дістатися до лотка в кутку базарного ряду, довелося протискатися між людьми. Там виставлено кілька моделей із прорізною дерев"яною танкеткою. Говірка дівчина показує туфлі й розповідає, що натуральні дерев"яні "стукалки" з декоративним вирізом на підошві легкі й оригінальні. Моделі із Санкт-Петербурга продають за 180–275 грн.
15-річна Оксана Ложко підміняє біля прилавка маму-продавщицю.
— Мама взимку їздила до друзів в Італію, — виставляючи на вітрину нові моделі, каже дівчина. — Я попросила привезти щось модне італійське. На тамтешньому розпродажу вона купила за 25 євро дві пари босоніжок на танкетці. Як побачила — не могла зрозуміти, як таке можна носити. Кажу їй: "Мамо, невже таке вдягають у світі?! Це ж для бабусь!" — Ми не порозумілися. А тепер, коли таке взуття на усіх вітринах, я рада, що в мене італійські "еспадрильї" — босоніжки з цупкого полотна і оббитою шнуром підошвою!
Натуральні дерев"яні "стукалки" будуть легші й оригінальніші
Турецькі коричневі еспадрильї з пайєтками, Оксана продала жіночці за 225 грн. Мені пропонувала бежеві з фігурними прорізами в танкетці за 190 грн.
25-річна Олена Гонтар, у короткій спідниці, з довгим русявим волоссям біля одного із взуттєвих лотків переміряла п"ять-шість моделей модних босоніжок. Придивлялася, прицінювалася.
— Танкетка — це дуже зручно. Я люблю таке взуття і часом "страждаю", коли в моді підошва іншої форми. Тут каблук не обдереться і не зламається, не треба двічі на рік міняти набійки. Не йтимеш, як дурепа, навшпиньках, щоб не збити їх. Крім того, танкетка стійка, по якій би ти дорозі не йшла, — каже Олена.
Схожі моделі можна побачити і на Святошинському ринку. Торговки на кожному кроці рекламують товар. "Саме для вас, мають гарний вигляд на нозі!" Жіночки порпаються у великих блакитних клітчастих сумках і дістають "ексклюзив-заначку" з Хмельницького.
— Віддаю за 45! Гарні які, й розмір підходить — забирайте, — благає тітонька.
Але більшість екземплярів ледве тримаються на клею. Коркова підошва занадто легка, здається, покришиться до того, як босоніжки застібнеш.
Якщо ж хочеться мати гарантію на взуття, то черевики з модною підошвою можна вибрати у магазинах. "Монарх" на Верхньому Валу пропонує багато модних моделей — коричневі, чорні, бежеві. Тут ще узимку презентували "танкеткову" весняно-літню колекцію. Є закриті переплетені спереду босоніжки з відкритою п"яткою, джинсовим верхом, геометрично розшитим білими нитками. Коштують 180–260 грн.
А в сусідньому магазині "Взуттєва Шафа", який недавно відкрився на Нижньому Валу, продаються і замшева, і шкіряна, і груба зі шнуром, і гумова танкетка з квітами, стразами і переплетенням. Приємно вражають і ціни — від 168 грн, і розміри — від 35,5.
Спершу вони жінкам не сподобалися
Італієць Сальваторе Феррагамо винайшов танкетку 1936 року. У цей час у Флоренції розпочалася ефіопська кампанія Беніто Мусолліні. І всю високоякісну сталь, з якої майстер робив супінатори, вилучили на військові потреби.
Супінатори з поганенького матеріалу почали ламатися, а каблуки роз"їжджатися. Тоді Феррагамо заповнив простір між п"яткою та носком деревом. Нове взуття мало дивний вигляд. Жінки кричали: "Сеньйор! Вони жахливі! Ми ніколи не вдягнемо їх!" Але танкетка стала сенсацією, і відтоді її носить весь світ.
Коментарі