Ексклюзиви
Вівторок, 26 жовтня 2010 18:37
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Тост за Васю

 

У центр, де я вивчаю мови, навідалася французька професура. Викладачка попросила найздібніших учениць скласти компанію на обіді в одному з ресторанів Києва

— Чи знаєте щось про революцію у Франції? У Шарля Дюраса активна громадська позиція. І ще ніяких джинсів, тільки сукні! — повчала перед зустріччю.

У ресторані, доки подають сири і легкі закуски, наперебій згадуємо про Гавроша і Жанну Д'Арк. Але Шарля не вражають знання історії Франції. Він — сучасний революціонер. З дружиною протестував проти збільшення пенсійного віку. А потім обоє подалися на мітинг проти скорочення учителів. Їхня онука ходить у дитсадочок у футболці з гаслами проти Саркозі. Шарль хвалиться, що до Києва прилетів пізніше, аніж планував — бастує персонал авіакомпанії "Еар Франс".

Я уявляю, як довготелесий професор палить автомобілі на вулиці, й всміхаюся. Він звертається до мене:

— Україна — дуже погано, ніхто не виходить на вулицю, не протестує. Сподіваєтеся на Бога і на доброго царя.

Доки викладачка метикує, що ж відповісти, я пригадую Васю. Його днями затримали у Ковелі на Волині. Він побив 13 вуличних лайтбоксів з політичною рекламою. У відділку пояснив, що немає життя від цих політиків.

Викладачка морщить носика: історія про п'яничку — який моветон! Але Шарль розгледів у Васі революціонера.

— О! Васіа! — його окуляри від захоплення мало не сповзають у тарілку з цибулевим супом. — Може, його предки були французами?

Я ствердно киваю: усяке може бути.

Тепер професор переконаний, що у нас є шанс. Наливає келих білого французького вина урожаю 1998 року, вдихає пряні ноти мускату і пропонує тост:

— За Васю!

Ми охоче піднімаємо келихи. Василь того вартий.

Зараз ви читаєте новину «Тост за Васю». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

25

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода