Вівторок, 08 листопада 2011 16:11
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Совісний

Станція метро Лівобережна, півроку тому. Молодик у джинсовому костюмі заводить у вагон бабцю з чорною сумкою на животі. Знову вискакує на платформу і заледве встигає закинути у вагон два відра з полуницею та коробку, дротом примотану до "кравчучки". Стирає піт із лоба, віддихується.

Тим часом бабця у вагоні починає надривно голосити:

— Ой людоньки добрі, уступітє місце бабі!

Із місць схоплюється одразу вся лава.

Бабця всідається по центру, простягає ноги у м'яких тапках. Сусідці по лаві сповідається:

— Я з Лісової на Контрактову їду, клубніку везу. Там заробітку ніякого. З хороших місць проганяють, платити треба. Заробила цілих 10 гривень, — баба виймає з гаманця червінець, трясе ним у повітрі. — Буде на хліб, на масло вже не буде. Я вже й забула, яке воно на смак, те масло. Які покупці пішли — торгуються на смерть! Бачать — стара, дурна, нещасна. Кожен нажитися хоче, обманути. Я кажу: "Вам той торг на добро не піде".

Дурна баба повірила. 300 рублів украв, гад!

Сусідка киває у відповідь, на наступній зупинці швидко виходить. Баба перемикається на сусіда ліворуч:

— У той бік солдатики з торбами помогли, а зараз чийсь синок пособляє. У моїх дітей свій бізнес, їм ніколи за мною клунки тягати, у них кожна минута — гроші. То я мужиків за рукав ловлю: "Поможіть дурній бабі". І що ви думаєте? Помагають, ще й яку гривню накинуть. Ти ж мене не покинеш, синочку? — це вже до помічника.

Молодик киває. Однією рукою він тримає "кравчучку", іншою намагається притримувати відро. Ще одне затиснув ногами.

— По очах видно, що совісний, — нахвалює помічника бабця. — Ти на Хрещатику мене, головне, виведи. А відра он мужчина винесе.

Сусіда трохи знічується. Утім береться підсобити.

На станції Хрещатик молодик виводить бабу під руку, прощається і зникає у переході. Бабця оглядає клунки, зазирає у сумку. Раптом починає голосити:

— Ой людоньки, пуста сумка! Всеньку виручку витяг! 300 рублів украв, гад! Дурна баба повірила. По очах же було видно, що бандіт.

Зараз ви читаєте новину «Совісний». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

21

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода