вторник, 08 ноября 2011 16:11
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Совісний

Станція метро Лівобережна, півроку тому. Молодик у джинсовому костюмі заводить у вагон бабцю з чорною сумкою на животі. Знову вискакує на платформу і заледве встигає закинути у вагон два відра з полуницею та коробку, дротом примотану до "кравчучки". Стирає піт із лоба, віддихується.

Тим часом бабця у вагоні починає надривно голосити:

— Ой людоньки добрі, уступітє місце бабі!

Із місць схоплюється одразу вся лава.

Бабця всідається по центру, простягає ноги у м'яких тапках. Сусідці по лаві сповідається:

— Я з Лісової на Контрактову їду, клубніку везу. Там заробітку ніякого. З хороших місць проганяють, платити треба. Заробила цілих 10 гривень, — баба виймає з гаманця червінець, трясе ним у повітрі. — Буде на хліб, на масло вже не буде. Я вже й забула, яке воно на смак, те масло. Які покупці пішли — торгуються на смерть! Бачать — стара, дурна, нещасна. Кожен нажитися хоче, обманути. Я кажу: "Вам той торг на добро не піде".

Дурна баба повірила. 300 рублів украв, гад!

Сусідка киває у відповідь, на наступній зупинці швидко виходить. Баба перемикається на сусіда ліворуч:

— У той бік солдатики з торбами помогли, а зараз чийсь синок пособляє. У моїх дітей свій бізнес, їм ніколи за мною клунки тягати, у них кожна минута — гроші. То я мужиків за рукав ловлю: "Поможіть дурній бабі". І що ви думаєте? Помагають, ще й яку гривню накинуть. Ти ж мене не покинеш, синочку? — це вже до помічника.

Молодик киває. Однією рукою він тримає "кравчучку", іншою намагається притримувати відро. Ще одне затиснув ногами.

— По очах видно, що совісний, — нахвалює помічника бабця. — Ти на Хрещатику мене, головне, виведи. А відра он мужчина винесе.

Сусіда трохи знічується. Утім береться підсобити.

На станції Хрещатик молодик виводить бабу під руку, прощається і зникає у переході. Бабця оглядає клунки, зазирає у сумку. Раптом починає голосити:

— Ой людоньки, пуста сумка! Всеньку виручку витяг! 300 рублів украв, гад! Дурна баба повірила. По очах же було видно, що бандіт.

Сейчас вы читаете новость «Совісний». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

21

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

30.11.2011 11:42:47Хрещатык89.252.43.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

опять двадцать пять про то как киевская стара охфиристка ошукла молодого наивного рагуля якый йыхав з борисполя Авторка йыдьте додому дут люды таки лихи зли нашо воно вам треба

11.11.2011 15:44:49NATALKA LONDON82.198.230.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

kryta babka!

09.11.2011 19:01:53мобілка178.157.199.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

1.- Мамо, переїжджайте мерщій із своїм молочним сюди, на цей базар, тут сьогодні кращі торги! - припрошувала дочка матір по мобільному. Базарні баби перейнятливі, ще10 років тому корист.сот.зв'язком. 2. Або: "Вам на базарі капустою торгувати, а не дітей навчати" (із сварки 2-х вчителів) Дякую.

09.11.2011 15:31:04ALF92.242.118.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

Спочатку: "Заробила цілих 10 гривень", а потім: "Всеньку виручку витяг! 300 рублів украв, гад!" - це чомусь так типово для тих, хто торгує.

09.11.2011 23:25:36АГА...178.150.27.--
  • 6+
  • 0-
  • Відповісти

"Все, что нажито непосильным трудом. Три портсигара, три магнитофона, пиджак замшевый...тоже три"

09.11.2011 11:26:14NN84.144.61.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Дууууже життєва історія. Правильно кажуть в народі: "Ти по чуже з мішком, а чорт по твоє з візком":)

09.11.2011 09:53:07DDT194.44.203.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

а дурнуваті забужки-андруховичі за "противсіхів" горло дерли, ніби й по світах їздять, на Родосі були он, ще десь, а як до діла, то де той розум?.. Гниль. А бандюкович кацапні на радість керує і не знає, що Аннушка уже олію розлила

09.11.2011 17:39:32люся109.86.65.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Аннушка Герман? Це круто! Ти прєлєсть DDT!

09.11.2011 10:17:56старуха212.82.213.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

в страшний чєловєк :D

09.11.2011 00:42:44Hans77.249.39.--
  • 14+
  • 0-
  • Відповісти

Декiлька ваших замiток тому подумалося - ну це вже вопше, краще за це вже важко щось i написати! А ваш творчий зрiст попри все триває. Так тримати! ЗЫ. Влучнi, гострi замiтки про суто вiтчизняний бичiзм - це ваше!

09.11.2011 20:01:38читачка178.157.199.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Напевно нарисовеця Ольга Гембік не може припинити думати в колонках. Віриться, що у фельєтоністки ще багато всього на серці :) на радість старим і молодим читачам.

09.11.2011 21:47:52Hans77.249.39.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Сподiватимеся!

09.11.2011 23:29:12АГА178.150.27.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

АЖ ПІДСТРИБУЄ ВІД ЗАДОВОЛЕННЯ... ОТАКЄЄ :)

10.11.2011 12:04:10Для178.157.199.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

АГА. Треба вміти зупинитися й зафіксувати погляд на всьому смішному. У нас Одне життя, яке потрібно використати помірковано, анИ! ;)

10.11.2011 01:30:06Hans77.249.39.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Худчiш, "ВІД НАСОЛОДИ"! :):)

08.11.2011 19:42:53Покупець;)82.145.216.--
  • 11+
  • 0-
  • Відповісти

Яке їхало, таке й здибало;)

08.11.2011 17:50:09Калабашка95.67.66.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Фух, весь текст думав, щоб тій бабці врешті повилазило...І звершилося.

08.11.2011 16:38:20Дивак109.167.83.--
  • 12+
  • 0-
  • Відповісти

Клас. Частіше пишіть.

Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть